Зниження запасів вологи до мінімуму загрожує стерилізацією пилку, тобто відсутністю запилення кукурудзи, формуванням неповноцінних качанів із пропусками, без зерна і, відповідно, зниженням урожайності.
Кукурудза знаходиться на етапі розвитку та максимально потребує вологи

На ранні зернові спека не встигла вплинути, урожай сформувався не менше минулорічного. Спека більше впливає на пізні культури, насамперед кукурудзу, очікування щодо якої на початку сезону були досить оптимістичні. Зараз кукурудза знаходиться на дуже вразливому етапі розвитку, коли потреба у волозі максимальна.
Про це AgroPortal.ua розповіла керівниця відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.
Такий прогноз стосується першочергово центральних, східних і північних областей. Ситуація на заході дещо краща: там пройшли дощі, й зволоження ще є, тож кукурудза буде довше триматися в кращому стані.
На Херсонщині та Миколаївщині, більшій частині Одещини зараз +40-41°С, і дощів зовсім немає. Проте там і площі під кукурудзою менші. Найгірше — в Дніпропетровській області. Цього року центр посухи знаходиться саме там, оскільки було найменше опадів.
Читайте також
Ганна Мшар, FERRY GROUP – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
Ціни на соняшник нового врожаю залишаються без змін — $570-580/т
Частка м’яса птиці у світовому споживанні сягне 45% за десять років
Попит на українську кукурудзу з боку європейських покупців послабився
Канада. Виробництво пшениці в 2025/26 МР знаходиться під тиском
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом