Критично важливі підприємства мають подати документи на підтвердження статусу за новими критеріями

Джерело:  AgroTimes
ЗСУ бронювання

16 липня 2025 року набула чинності постанова КМУ № 847, якою оновлено порядок бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій на період мобілізації та у воєнний час.

Про це повідомляють аналітики ЮФ Martyniv Law у власному Телеграм-каналі «Агробізнес: земля і податки».

Постанова спрямована на упорядкування механізму бронювання військовозобов’язаних та розмежування повноважень між центральними органами виконавчої влади та місцевими державними адміністраціями (військовими адміністраціями).

Відповідно до постанови, визначення підприємств, установ і організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється:

1. Центральним органом виконавчої влади, іншим державним органом, органом державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, – щодо підприємств, що провадять діяльність у галузі національної економіки або сфері, у якій такий орган забезпечує формування та / або реалізує державну політику.

2. Обласною, Київською та Севастопольською міською держадміністрацією (військовою адміністрацією у разі її утворення) – щодо підприємств комунальної форми власності, а також підприємств, які розташовані на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та провадять діяльність у сфері:

а. сільського, лісового або рибного господарства;

б. добувної промисловості і розроблення кар’єрів;

в. переробної промисловості; постачання електричної енергії, газу, пари та кондиційованого повітря; водопостачання;

г. каналізації, поводження з відходами;

ґ. будівництва;

д. оптової та роздрібної торгівлі;

е. ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів;

є. транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності.

Крім цього, постановою встановлений обов’язок для обласних державних адміністрацій (військових адміністрацій у разі їх утворення) у місячний строк з дня набрання чинності Постановою № 847 переглянути критерії відповідно до вимог цієї постанови.

«З цього можна зробити висновок, що підприємства, установи і організації, що отримали статус критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, повинні будуть подати документи на підтвердження зазначеного статусу за новими критеріями», – акцентують правники компанії.

В ЮФ Martyniv Law звертають увагу, що своєчасне оновлення підходів до отримання статусу критично важливого підприємства, є запорукою збереження стабільної роботи підприємства у період мобілізації та у воєнний час.

«Тому,радимо Вам вже сьогодні проаналізувати можливість в отриманні статусу критичності через профільні Міністерства України», – констатують юристи.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!