Котирування на сою продовжують падати, оскільки Китай придбав у США лише половину обіцяного обсягу сої
Сприятлива для розвитку посівів сої погода у Південній Америці та низькі темпи продажу сої з США до Китаю посилюють тиск на котирування сої в Чикаго, які падають вже більше місяця.
Січневі ф’ючерси на сою на СВОТ з початку тижня знизилися ще на 2% до 386,6 $/т (-8% за місяць) під тиском фактичних даних по експортним продажам до Китаю.
Через шатдаун уряду США у жовтні та листопаді USDA зараз надає статистику по експортних продажах із запізненням. Станом на 27 листопада експортні продажі сої зі США склали 21,829 млн т, що на 39,3% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Міністерство сільського господарства США повідомляє, що до Китаю продано менше 5 млн т сої, хоча учасники ринку вважають реальні обсяги значно вищими. Крім того, майже 3 млн т американської сої були продані з позначкою «невідомий пункт призначення», і такі партії можуть бути перенаправлені на китайський ринок під час відвантаження.
За оцінкою Bloomberg, Китай законтрактував щонайменше 7 млн т сої зі США протягом останніх двох тижнів, але не виконав дане урядовцям США обіцяння придбати 12 млн т американської сої до кінця 2025 р.
Ключову роль у нарощуванні закупівель відіграла державна компанія Sinograin, що відповідає за управління стратегічними зерновими резервами КНР. За даними джерел, минулого тижня компанія законтрактувала близько 2 млн т сої зі США, а цього тижня продовжила закупівлю, придбавши щонайменше сім суднових партій загальним обсягом понад 400 тис. т.
Активність Sinograin доповнила раніше укладені угоди іншої державної компанії — Cofco, що потенційно може прискорити темпи імпорту. Закупівлі відбуваються на тлі розпродажу значних обсягів сої з державних резервів Китаю, що дозволяє звільнити складські потужності для нових поставок із США.
Ринки зерна та американські фермери уважно стежать за розвитком ситуації через обмежену прозорість домовленостей, досягнутих після зустрічі президентів Дональда Трампа та Сі Цзіньпіна наприкінці жовтня. Китай офіційно так і не оприлюднив деталі угоди зі США, що додає невизначеності щодо графіків і механізмів виконання зобов’язань.
Плутанини додають і різні дедлайни, озвучені американськими посадовцями. Спочатку у США заявляли, що цільовий обсяг буде досягнутий до кінця року, однак згодом пролунала інформація, що закупівлі можуть тривати до кінця лютого — періоду, коли сезонно зростає імпорт сої з Бразилії.
Якщо сприятлива погода в Бразилії збережеться, то вже наприкінці січня на ринок почне поступати дешева бразильська соя, що ще більше посилить тиск на котирування.
Читайте також
Реліз – 17 грудня! Прогноз урожаю та навігатор цін 2026/27
Урожайність кукурудзи у ТАС Агро вища за середню по Україні
Погода на вихідні 20-21 грудня: перші справжні морози на сході та тепло на заході
За 11 місяців Україна наростила експорт яєць у 1,7 раза
Трамп пом’якшив федеральний статус канабісу в США
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом