Компаніям ABCD не шкода працювати з нульовою маржею, нові ж експортери торгуються за 50 центів

У 2024/25 МР український агроекспорт переживає новий етап — разом із відновленням можливостей логістики повернулась і «велика четвірка» світових трейдерів: ADM, Bunge, Cargill, Louis Dreyfus (ABCD). Вони значно ефективніші за більшість локальних або нових гравців — мають потужні фінансові ресурси, сучасні високоефективні термінали та довгострокову стратегію. Про це розповів співзасновник Sunstone Brokers Джонатан Грендж.
«У 2023 році маржа на обробці вантажу (handling margin) була однією, а зараз — зовсім інша. Вона впала. Бо якщо ти — компанія з четвірки ABCD, тобі не шкода працювати з нульовою маржею. Їхня логіка така: присутність на ринку — це сила, важелі впливу. Вони можуть обробляти великі обсяги без заробітку, бо отримують інше — контроль, доступ, вплив», — сказав він.
На відміну від них, молоді експортери часто не мають досвіду хеджування, не працюють з біржовими інструментами, як-от СВОТ, і не розуміють логіки ринку на глибшому рівні. Їхні угоди зводяться до простої логістики — привезти вантаж на термінал.
«Тепер ці трейдери починають чіплятись до кожної дрібниці — годинами торгуються за 50 центів, сперечаються з брокерами щодо кожної деталі. Але правда в тому, що таких гравців ринок поступово виштовхує — і багато хто з них просто зникне», — зазначив Грендж.
За його словами, багато новачків встигли заробити у попередні роки, коли ситуація була сприятливою. Але в умовах нової конкуренції, дефолтів і нестачі ресурсів все частіше трапляються зриви поставок, банкрутства, вихід із ринку.
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE–2025: Делегати з 10+ країн уже з нами — приєднуйтесь!
Нові можливості для агросектору: Україна та Австрія підписали меморандум
У ЄС заперечили згоду з 10-відсотковим тарифом Дональда Трампа
Повна стиглість зернових на Одещині очікується раніше звичайних строків
Ціни на сою знижаються, на тлі невключення аграрної складової в торгову угоду між ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом