«Кернел» скоротив квартальний прибуток майже на чверть
Kernel, у першому кварталі 2023 фінансового року (ФР, липень-вересень 2022 року), зменшив показник EBITDA (прибуток до вирахування податків, відсотків та амортизації) на 40%, або на 113 млн доларів, до 168 млн доларів порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Про це йдеться у фінансовому звіті компанії. Виторг агрохолдингу за звітний період впав на 51,1% – до $654,56 млн.
У Kernel пояснили зниження виторгу низькими обсягами експорту зерна, а також негативним впливом зниження обсягів продажу соняшникового шроту та олії. За вказаний період компанія зменшила виторг у 2 рази, або на 685 млн доларів, до 655 млн доларів порівняно з аналогічним періодом 2021/2022 м.р.
Чистий прибуток компанія зменшила на 23%, або на 49 млн доларів, до 162 млн доларів. Тоді як чистий борг Kernel зріс на 48% – до $1,496 млрд, а співвідношення чистого боргу до EBITDA зросло у 12,7 раза – до 13,9.
Варто зауважити, що Kernel завершив 2022 ФР із чистим збитком $41 млн проти $506 млн чистого прибутку в попередньому фінансовому році при зниженні виторгу на 5% – до $5,332 млрд.
Довідка. Kernel — найбільший у світі виробник та експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. На частку компанії припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії.
Нагадаємо, один з найбільших агроекспортерів України агрохолдинг Kernel наростив продажі за кордон учетверо. Це дозволило компанії відновити закупівлі продукції в аграріїв.
З початком повномасштабного вторгнення завод із виробництва соняшникової олії ТМ “Стожар” компанії Kernel потрапив під окупацію в Харківській області. Компанія була змушена призупинити виробництво продукції. Довелося розв’язувати проблеми з сировиною, залучати інвестиції у відновлення виробництва на новому місці — тепер “Стожар” виготовляють на заводі у Полтаві.
Раніше через триваючу блокаду українських чорноморських портів внаслідок збройної агресії рф проти України, Kernel Holding прийняв рішення про продаж частини своїх активів. Можлива сума угоди складе близько $210 млн.
Читайте також
Українські аграрії оновлюють сільгосптехніку рекордними темпами
Війна на Близькому Сході негативно впливає на світовий ринок картоплі
На Миколаївщині через холодну зиму та підтоплення полів буде втрачено 10% озимих &...
Замінити постачання карбаміду з країн Перської затоки наразі неможливо — StoneX
На Волині аграрії планують засіяти 585 тис. га
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом