Картопля трохи подешевшала завдяки імпорту й нижчому попиту
На оптовому ринку сільгосппродукції «Шувар» спостерігається незначне здешевлення картоплі. Основні причини цього ‒ збільшення імпорту з країн, де ціна на картоплю нижча, наприклад із Литви та Польщі. А також сезонне падіння попиту після періоду свят.
На цьому наголосила Тетяна Попович, керівник відділу маркетингу «Шувару».
Дефіциту картоплі на ринку не спостерігається. Вона представлена з різних регіонів широким асортиментом сортів: Мелоді, Біла Роса, Бананка, Сорая, Конект, Королева Анна, Тайфун. Зазвичай найпопулярніші в покупців сорти Мелоді й Біла Роса.
У лютому-березні можливе зростання цін на картоплю, зумовлене зниженням пропозиції на внутрішньому ринку через скорочення запасів у сховищах, відсутністю додаткових імпортних партій, якщо умови зовнішніх ринків зміняться, потенційними логістичними чи економічними ускладненнями, які можуть вплинути на стабільність постачань.
Фермери зазначають, що одним із ключових чинників підвищення цін у 2024 році стала нижча урожайність картоплі через несприятливі погодні умови. Крім того, на ціни вплинули утримання великих обсягів картоплі у сховищах в очікуванні цінового зростання та підвищення попиту на імпортний товар.
Загалом, попри зростання цін, торік на ринку «Шувар» реалізовано на 9% більше картоплі, ніж у 2023 році.
Середня ціна на картоплю в грудні 2024 року була 22,17 грн/кг, що майже на 88% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Найдешевшою протягом 2020-2024 років картопля була в 2022 році ‒ завдяки щедрому врожаю. Тоді пропозиція на ринку значно перевищувала попит.
Читайте також
Fortior Law – Юридичний Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
На аукціон повторно виставили найбільшу державну ділянку землі
Асоціація виробників зерна Канади засуджує угоду Bunge-Viterra
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
Кернел розпочинає звітність про скорочення CO₂. В компанії розповіли, що зміниться...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом