Канола продовжує зростати в Австралії

Виробництво олійних культур в Австралії, серед яких переважає канола, очікується на високому рівні п’ятий сезон поспіль. Згідно зі звітом Іноземної сільськогосподарської служби (ФАС) Міністерства сільського господарства США, у 2025-26 роках виробництво сягне 6,15 млн. тонн.
За даними ФАС, виробництво каноли буде на 3,5% вищим, ніж у 2024-25 роках, і стане третім за величиною врожаєм за всю історію країни. Зростання порівняно з минулим роком здебільшого пояснюється невеликим збільшенням збиральної площі та врожайності, які відновлюються після сухого та складного сезону на більшій частині території країни, де вирощується канола у 2024-25 роках.
«Вологість ґрунту на початку посівного сезону трохи краща, ніж у той же час минулого року, чому сприяли ранні осінні дощі», — йдеться у повідомленні ФАС. «Ще одним фактором, що впливає на незначну зміну посівних площ, є те, що австралійські виробники озимих культур з часом все суворо дотримуються програми сівозміни. Такі сівозміни відіграють вирішальну роль у боротьбі з бур’янами та хворобами, а також у підвищенні загальної продуктивності».
Прогнозується, що експорт каноли знизиться на 4% до 4,65 млн. тонн після 18% зростання очікуваного обсягу дроблення на 1,3 млн. тонн. Експорт олії каноли зросте на 26% до 290 тисяч тонн, що стане рекордним показником.
Якщо цей показник буде реалізовано, це буде п’ятий за величиною обсяг експорту каноли в Австралії за всю історію, повідомляє ФАС. Чотири більш високі показники експорту були зафіксовані в попередні чотири маркетингові роки, що відображає високий рівень виробництва.
В даний час в Австралії є шість заводів по дробленню каноли в Новому Південному Уельсі та Вікторії, двох найбільш густонаселених штатах з найвищим внутрішнім попитом на олію. У Західній Австралії розташовані два невеликі дробильні заводи. Галузеві джерела повідомляють, що загальна сукупна потужність дробарок за останні роки зросла приблизно з 1,3 млн до 1,6 млн тонн, зазначає ФАС.
«В останні роки дробарки були стимульовані до розширення своїх потужностей, що було обумовлено низкою років високого виробництва каноли в Австралії та високими світовими цінами на олію канола», — йдеться в повідомленні ФАС.
Згідно з прогнозами, виробництво ріпакового шроту у 2025-26 роках зросте на 18% до 754 000 тонн порівняно з 638 000 тоннами у 2024-25 роках. За даними ФАС, це буде найвищий рівень виробництва ріпакового шроту в Австралії за історію країни. Ріпаковий шрот – це високоякісна, багата білком добавка, яка особливо цінується за високий вміст білка, що не розщеплюється в рубці, використовуваного в якості інгредієнта для корму худоби.
За очікуваного збільшення врожаю ріпаку у 2025-26 роках виробництво ріпакової олії зросте до 546 000 тонн, що на 20% більше, ніж у попередньому році (456 000 тонн).
«Очікується, що перебої у торгівлі, спричинені імпортними тарифами на канадську олію каноли, введеними США та Китаєм, змінять світовий попит, що створить можливості для австралійських переробників каноли», — йдеться у повідомленні ФАС. «Завдяки розширенню потужностей з переробки в Австралії, країна має всі шанси скористатися цими змінами на ринку і збільшити експорт олії в прогнозованому році».
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Експорт австралійської пшениці у лютому впав
Малайзія знижує базову ціну на сиру пальмову олію, але зберігає ставку експортного...
Торговельні обмеження США змінять ланцюги постачання яблучного концентрату
Ціна золота зросла до нового історичного максимуму
Весняна посівна-2025. Як аграріям максимально використати наявні можливості
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом