Канадські аграрії збільшать посіви ріпаку за рахунок пшениці
Площа під ріпаком, ячменем, соєю та кукурудзою в Канаді у наступній посівній збільшиться за рахунок скорочення посівів пшениці, вівса, сочевиці та гороху. Дані звіту Статистичного управління Канади 5 березня повідомило видання The Western producer.
Прогноз складено на підставі опитування фермерів. Наступні опитування можуть скоригувати картину.
Площа під пшеницею може скоротитися на 1,1% від рівня 2025 року до 26,7 млн акрів (10,81 млн га). Основне зменшення площі відбулося восени 2025 року, коли озимих засіяли на 6,7% менше. Посіви ярої пшениці залишаться приблизно на рівні минулого року.
Ріпак займе на 1% більше, ніж у 2025 році, приблизно 21,8 млн акрів (8,82 млн га). Опитування відбувалося до скасування Китаєм мит на канадський ріпак, тому експерти очікують, що фактичні посіви перевищать 22 млн акрів (8,9 млн га).
Під сою планується відвести 5,9 млн акрів (2,39 млн га), що означає збільшення площі на 2,9%. Основне зростання забезпечить провінція Манітоба, де під сою відведуть на 12,9% більше землі, ніж 2025 року.
Ячмінь у Канаді займе 6,4 млн акрів (2,59 млн га), на 5% більше, ніж роком раніше. Під овес відведуть 2,9 млн акрів (1,17 млн га), на 3,1% менше у порівнянні з 2025 роком.
Аграрії Канади планують зайняти кукурудзою 3,8 млн акрів (1,58 млн га), на 1,47% більше, ніж у 2025 році. Найбільше зростання посівів кукурудзи на 5,4% запланували в Онтаріо.
Більшість бобових зменшать займану площу. Сочевиця на 5,5% до 4,1 млн акрів (1,66 млн га), горох на 12,3% до 3,1 млн. га (1,25 млн га), інші бобові на 30,7% до 295 тис. акрів (119,38 тис. га). І лише посіви нуту зростуть на 6,3% до 575 тис. акрів (232,69 тис. га).
Читайте також
Логістичні ризики в Чорному морі: оперативна експертна підтримка для агробізнесу
Закупівлі пшениці в чорноморських портах України майже зупинилися, попит зміщуєтьс...
LDC більш ніж удвічі збільшила потужність переробки каноли в Канаді
Втрати агросектору України через блокаду портів можуть сягнути $1,5–3 млрд — Висоц...
Експорт пшениці з ЄС на початку сезону скоротився більш ніж удвічі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом