Кабмін наразі не став обмежувати націнку на пшеничний хліб

хлеб

Кабінет міністрів України переніс на майбутні засідання питання внесення хліба пшеничного до списку товарів із суттєвою соціальною значимістю, націнка на які у роздрібному продажу не повинна перевищувати 10% до кінця викликаного пандемією COVID-19 карантину, цей захід також може дозволити його виробникам закуповувати природний газ на пільгових умов.

Відповідну пропозицію до порядку денного подав міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час засідання уряду в середу, він був підтриманий прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

“З ініціативи Мінагрополітики прошу відкласти цей пункт порядку денного до майбутніх засідань”, – повідомив Шмигаль під час засідання.

Згідно з пояснювальною запискою до постанови, ціноутворення на хліб пшеничний потребує державного регулювання, щоб уникнути «зловживань суб’єктів господарювання своїм становищем» та забезпечення доступності хліба для населення. Також внесення хліба пшеничного до переліку «соціальних» продуктів дозволить його виробникам отримати доступ до закупівлі природного газу українського видобутку за пільговими цінами, передбаченими для компаній, що виробляють соціально значущі продукти харчування.

Документ уточнює, що хліб пшеничний у 2021 році подорожчав через подорожчання енергоресурсів в Україні на 22,9%-23,8% (4,9-6,4 грн) залежно від класу борошна, що застосовується в ньому.

Як повідомлялося, Кабмін 12 січня доповнив список продуктів харчування з обмеженою максимальною 10%-ю націнкою при роздрібній торгівлі.

Крім хліба пшенично-житнього та батону, націнку на які уряд 30 грудня 2021 року обмежив на рівні 10% до кінця викликаного пандемією COVID-19 карантину, список поповнився крупою гречаною, цукром-піском, борошном пшеничного вищого ґатунку та вермішелем жирністю 2,5%, олією соняшниковою, яйцями курячими категорії С1, тушкою курячою та олією вершковою жирністю 72,5%.

Максимальна роздрібна націнка на зазначені продукти встановлюється на рівні не більше 10% оптово-відпускної ціни з урахуванням рекламних, маркетингових, логістичних послуг, послуг з підготовки, обробки, упаковки та інших послуг, пов’язаних із реалізацією кінцевого споживача.

Уряд 12 січня прийняв ухвалу, що регулює питання продажу приватними газодобувними компаніями 20% природного газу власного виробництва на біржових торгах для задоволення потреб виробників соціально значущих продуктів харчування.

Раніше Кабмін постановою № 1435 вніс зміну до «карантинної» постанови № 1236 від 9 грудня 2020 року, встановивши до 30 квітня 2022 року граничну надбавку до ціни природного газу українського видобутку (без урахування рентних платежів) не вище 24% для виробників пшеничного сорту. , пастеризованого молока жирністю 2,5%, хліба житньо-пшеничного, курячих яєць, олії та батонів.

Виробники «соціальних» продуктів харчування 17 січня викупили на Українській енергетичній біржі виставлений обсяг природного газу українського видобутку — 1,35 млн куб. м, а 18 січня – ще 0,5 млн куб. м. Такі торги проводитимуся на біржі двічі на місяць.

 

Капітал

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox