Іран готується заблокувати шлях до Червоного моря для тиску на Захід
Іран розглядає можливість використання єменських хуситів для блокування Баб-ель-Мандебської протоки, яка є одним із ключових маршрутів світової торгівлі і веде до Червоного моря та Суецького каналу.
Як пише Reuters, таким чином у Тегерані планують розширити географію протистояння зі США і змусити західні держави відчути економічні наслідки війни ще гостріше, ніж це було під час блокування Ормузької протоки.
Експерти вважають, що у випадку одночасно закриття обох ключових нафтових коридорів – Ормузу та Баб-ель-Мандебу – ціна на нафту здатна підскочити одразу до понад 200 доларів за барель.
Єменські хусити вже спричинили чимало проблем для світової торгівлі у 2023 році, коли обстрілювали цивільні судна у Червоному морі після початку війни у Газі. Іран може використати цей сценарій як засіб шантажу або ж як аргумент у переговорах з Вашингтоном.
Читайте також
Логістичні ризики в Чорному морі: оперативна експертна підтримка для агробізнесу
Високий врожай і слабка логістика: чого чекати зерновому ринку України
Імпорт сої до Китаю в липні перевищив 10 млн тонн, запаси досягли десятирічного ма...
На Вінниччині намолотили понад 500 тис. тонн зерна, аграрії відкладають продаж урожаю
Імпорт рослинних олій до Індії зріс до максимуму за 10 місяців
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом