Інвестиції VITAGRO у 2022-24 рр досягли 50 млн дол.

Джерело:  AgroTimes
VITAGRO

Сумарно всі проєкти групи компаній VITAGRO, які були розпочаті або завершені вже під час повномасштабного вторгнення вартують близько 50 мільйонів доларів.

Про це розповів директор з розвитку та інвестицій групи компаній Сергій Савчук під час міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні.

На запитання модератора про ці проєкти Сергій Савчук конкретизував, що йдеться про завод з виробництва мікродобрив та засобів захисту рослин Vitagro Partner, біометановий, біоетанольний заводи та розширення олійно-екстракційного заводу. Зокрема Сергій Савчук підкреслив, що на завод Vitagro Partner компанія витратила близько 8 мільйонів доларів та запустила його восени 2023 року, а біометановий завод коштував трошки більше 6 мільйонів доларів і вже зараз він першим підключився до газотранспортної системи України та третій місяць закачує біометан для експорту.

«Інвестиційні проєкти заводу з виробництва ЗЗР та біометанового заводу у нас були до війни, але реалізовувати їх довелося вже під час бойових дій. Серед труднощів, з якими ми зіштовхнулися, звичні для тогочасної України речі – неможливість вибудувати логістику через блокаду портів, брак людей та затримки поставок обладнання, – акцентував Сергій Савчук, –  але компанії вдалося адаптуватися до нових реалій і лише на кілька місяців затримати строки здачі проєктів».

Так само динамічно розвивалися проєкти з переобладнання купленого спиртзаводу у завод з виробництва біоетанолу та розширення олійно-екстракційного заводу.

Сергій Савчук підкреслив, що сума інвестицій в біоетанол зафіксована на рівні 20 мільйонів доларів, а на олійно-екстракційний завод компанія витратила трошки менше 15 мільйонів доларів.

«Це проєкти, які планувались і розвивались вже під час великої війни. Група VITAGRO відчула, що і в умовах війни можна працювати та розвивати нові проєкти, тому, наприклад, на державному аукціоні купила спиртзавод у Тернопільській області і тепер там виробляють 25 тисяч тонн біометану на рік та паралельно запускають виробництво 25 тисяч тонн DDGS, що буде використовуватись у відгодівлі тварин», – підкреслив Сергій Савчук.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!