Індія запровадила заборону експорту цукру до кінця вересня
Влада Індії ввела заборону на експорт цукру до 30 вересня 2026 року. Відповідне розпорядження опублікувала Генеральна дирекція зовнішньої торгівлі республіки.
“Політика щодо експорту цукру, включаючи цукор-сирець, білий цукор та рафінований цукор, змінено з категорії “обмежений” на категорію “заборонений” з негайним набранням чинності та дії до 30 вересня 2026 року або до отримання подальших розпоряджень”, – йдеться у повідомленні.
Раніше експорт цукру ставився до категорії “обмежений”, що мало на увазі необхідність отримання спеціальної ліцензії для здійснення зовнішніх поставок. Поточна заборона покликана сприяти збільшенню пропозиції цукру на внутрішньому ринку та стримування цін в умовах інфляційних ризиків та загальної невизначеності, спричиненої конфліктом на Близькому Сході.
Розпорядження не поширюється на цукор, який експортується до ЄС та США у рамках особливих угод. Вони дозволяють експортерам постачати у зазначені регіони певні обсяги цукру із застосуванням істотно знижених або нульових мит.
Індія – другий за величиною виробник цукру у світі після Бразилії. Згідно з прогнозами, загальний обсяг виробництва цукру в сезоні 2025/26 за вирахуванням обсягів, спрямованих на виробництво етанолу, становитиме 29,3 млн тонн, що перевищує показник у 26,12 млн тонн, зафіксований у сезоні 2024/25.
Читайте також
LDC більш ніж удвічі збільшила потужність переробки каноли в Канаді
Втрати агросектору України через блокаду портів можуть сягнути $1,5–3 млрд — Висоц...
Експорт пшениці з ЄС на початку сезону скоротився більш ніж удвічі
В Україні вже зібрали понад 726 тис. тонн гороху
Індія майже виконала план зі збільшення площ під олійною пальмою
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом