Індія нарощує посадки олійної пальми
Індія робить радикальне скорочення залежності від імпорту пальмової олії одним із ключових пріоритетів аграрної політики. Ставиться завдання наростити вироблення пальмової олії з 350 тис. тонн 2020 року до 2,3 млн тонн 2029-го.
Зараз Індія ввозить з-за кордону 57% необхідних їй рослинних олій. А пальмова є імпортером номер один (19% світової торгівлі) – причому закуповує її в Індонезії, яка розглядає можливість з 2027 року скоротити експорт «пальми» на користь нарощування внутрішнього виробництва біопалива.
Цього бюджетного року (1 квітня 2025 – 31 березня 2026) в Індії під олійну пальму відведено 52,1 тис. га нових площ. Дерева висаджують за програмою The National Mission on Edible Oils – Oil Palm (NMEO-OP).
Програма реалізується з 2021 року для зниження залежності від імпорту харчової олії та охопила 241 тис. га нових плантацій пальми.
Загалом в Індії олійну пальму вирощують на 600 тис. га. Найближча мета – охопити ще 200 тис. га, а до 2029 року зайняти пальмою ≥1 млн га.
Для цього Індія імпортує проростки пальми. Їх дорощують у розплідниках 18 місяців та висаджують на поля. 2025 року уряд країни для масштабування процесу санкціонував створення плантацій, де саджанці пальми вирощуватимуть самі – вже з насіння.
Усього виявлено 2,8 млн га, придатних для вирощування цих дерев. А вихід олії з гектара пальми до 10 разів вищий, ніж з гектара сої, соняшника, ріпаку, гірчиці та арахісу.
Розвиваючи пальмову індустрію, уряд країни зможе диверсифікувати ризики і поліпшити внутрішній баланс, але позбутися імпортозалежності по цій олії у доступній для огляду перспективі у країни явно не вийде.
Навіть зайнявши посадками 2,8 млн га, Індія отримає непорівнянну з Індонезією (16,8 млн га) площу. До того ж пальму потрібно виростити: вона плодоносить після 3 років, а вік максимальної продуктивності цього дерева – 15-18 років.
Читайте також
Саудівська Аравія закупила майже 1 млн тонн пшениці
Ціни на соняшник в Україні знижуються внаслідок зменшення конкуренції між переробн...
США готують нові додаткові мита для основних торговельних партнерів, Україна до сп...
Україна нарощує темпи очищення земель від мін
Єгипет уже закупив понад 4,3 млн тонн пшениці нового врожаю у місцевих фермерів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом