Індія дозволила експорт битого рису

Індія дозволила експорт 100% битого рису після того, як його запаси на початку лютого досягли рекордних 67,6 млн тонн — майже в дев’ять разів більше за цільовий рівень уряду. Заборона на експорт цієї категорії рису діяла з вересня 2022 року, а у 2023-му були введені обмеження на вивезення інших сортів через побоювання щодо врожаю, спричинені низькими опадами. Проте після рекордного збору врожаю уряд Індії вирішив зняти обмеження на всі сорти рису, окрім 100% битого, і тепер скасував і цю заборону.
Відновлення експорту 100% битого рису може допомогти Індії знизити запаси, а бідні країни Африки зможуть купувати зерно за нижчими цінами. Крім того, ця категорія рису важлива для виробників кормів і біоетанолу в Азії. Індія є найбільшим експортером рису у світі, і за прогнозами президента Асоціації експортерів рису B.V. Krishna Rao, обсяги експорту битого рису можуть сягнути 2 млн тонн у 2025 році.
У 2022 році Індія експортувала 3,9 млн тонн битого рису, головними покупцями були Китай (для виробництва кормів) та країни Африки, такі як Сенегал і Джибуті (для споживання людьми). Битий рис є побічним продуктом обробки зерна і має попит серед африканських країн завдяки нижчій ціні порівняно з іншими сортами. Наразі індійський битий рис пропонується за ціною $330 за тонну, тоді як конкуренти з В’єтнаму, М’янми та Пакистану продають аналогічний продукт приблизно за $300.
Однак, за словами Хіманшу Агравала, виконавчого директора компанії Satyam Balajee, запаси рису у конкурентів обмежені, і коли вони вичерпаються, покупці змушені будуть перейти на індійський рис. Це може стимулювати зростання експорту в найближчі місяці. Водночас велика різниця між державними запасами рису та встановленими урядом нормами свідчить про необхідність активного експорту для стабілізації внутрішнього ринку.
Експерти вважають, що відновлення експорту 100% битого рису є частиною ширшої стратегії Індії з управління зерновими запасами та підтримки цін на внутрішньому ринку. Рішення уряду має потенціал зміцнити позиції Індії на світовому ринку рису та сприяти задоволенню попиту з боку традиційних покупців, особливо з Африки та Азії.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Abbey Commodities DMCC – Генеральний спонсор BLACK SEA GRAIN.KYIV-2025
Українські садівники розширюють площі під вишнею та планують налагодити її переробку
Ціни на ріпаковий комплекс у Китаї стрімко зростають
Збільшено перелік сільгосптехніки з компенсацією 25%: додано 62 позиції та шість н...
Пакистан прискорює продаж пшениці, щоб уникнути фінансових втрат
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом