Індійські фермери скорочують площі під ріпаком через підвищення температури

Джерело:  OleoScope

Посівні площі під ріпаком і гірчицею в Індії, як очікується, скоротяться, незважаючи на високі ціни, оскільки температура вища за середню в посівний сезон спонукає фермерів переходити на культури, які менше схильні до впливу спеки і які приносять не менш хороший прибуток, повідомляє Рейтер з посиланням на представників галузі.

Скорочення виробництва ріпаку, основної олійної культури, що вирощується в Індії, може змусити країну, найбільшого у світі імпортера рослинних олій, збільшити закупівлі рослинних харчових олій, таких як пальмова, соєва та соняшникова, щоб задовольнити зростаючий попит.

За словами Аніла Чатара, провідного трейдера зі штату Раджастхан, найбільшого виробника ріпаку в країні, у жовтні та листопаді температура залишалася вищою за звичайну, що не сприяло врожаю. “У багатьох місцях посіви ранніх культур не дали сходів”, – сказав він. За даними метеорологічного департаменту, у ключових районах виробництва ріпаку температура за останні кілька тижнів перевищила норму на 2–7 градусів за Цельсієм. Ведпал Тьягі, фермер, розповів, що у жовтні він скоротив посівну площу під ріпак до 10 акрів замість звичайних 20 акрів.

За даними уряду, станом на 21 листопада в Раджастхані ріпак було посіяно на 3,12 млн гектарів землі, що на 7,2% менше, ніж рік тому.За словами Чатара, більш високі температури також вплинули на посіви в сусідніх штатах, таких як Уттар-Прадеш, Мадхья-Прадеш, Гуджарат та Хар’яна, що може скоротити загальну посівну площу ріпаку на 10% порівняно з минулим роком.

Після того, як Нью-Делі підвищив мінімальні закупівельні ціни для фермерів на 5,3% до 5950 рупій (70,61 долара) за 100 кг, галузь очікувала збільшення посівних площ під ріпак, проте фермери стурбовані цінами, тому що соя, основна олійна рослина , що вирощується влітку, продається за нижчими цінами, ніж встановлена ​​державою Мінімальна ціна.

Раніше стало відомо, що імпорт рослинних олій до Індії протягом 2023/24 МР (листопад-жовтень) впав на 3,09% – до 16,2 млн тонн через зростання внутрішнього виробництва олійних культур та зниження попиту на тлі зростання цін, роком раніше показник склав 16,47 млн ​​тонн.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!