Імпорт сої до Китаю досяг рекордного рівня у травні

Джерело:  IDK
соя

Імпорт сої до Китаю минулого місяця досяг рекордного рівня, оскільки найбільший у світі покупець закупив великі обсяги сої, переважно з Бразилії, на тлі побоювань, що торговельна війна зі США може призвести до зростання світових цін.

За даними китайської митниці, у травні закупівлі сої азіатською країною зросли більш ніж удвічі порівняно з попереднім місяцем і досягли 13,92 млн тонн. У квітні імпорт зріс на 73%.

Китайські переробники поспішили забезпечити себе дешевими американськими бобами, замовивши не менше 40 партій з Бразилії за тиждень на початку квітня через побоювання, що торговий конфлікт може ускладнити закупівлі американського врожаю.

Хоча Пекін диверсифікує свої закупівлі сільськогосподарської продукції, у тому числі закуповуючи більше у Бразилії, яка наразі є його найбільшим постачальником сої, ця культура, як і раніше, залишається головним сільськогосподарським експортним товаром США до Китаю.

У переговорах між двома найбільшими економіками світу спостерігається деякий прогрес. США та Китай мають намір відновити переговори у Лондоні у понеділок.

Пекін знизив тарифи на всі американські продукти після того, як у травні в Женеві між двома країнами було укладено торгове перемир’я, але додаткові мита, запроваджені раніше на низку американських сільськогосподарських товарів, включаючи соєві боби, залишаються чинними.

У квітні високопосадовець з державного планового відомства Китаю заявив, що постачання зерна в країну не постраждають від скорочення імпорту кормового зерна та олійних культур із США завдяки величезній наявності замінників на світовому ринку та достатнім запасам усередині країни.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!