Імпорт рослинних олій до Індії зріс майже на 7% завдяки активним закупівлям соєвої олії
Індія у травні 2026 року збільшила імпорт рослинних олій на 6,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 1,34 млн тонн. Основним фактором зростання стало суттєве збільшення поставок сирої соєвої олії, повідомила Асоціація виробників рослинних олій Індії (SEA).
Згідно з даними асоціації, імпорт сирої соєвої олії у травні зріс до 493,9 тис. тонн проти 398,6 тис. тонн роком раніше. Водночас загальний імпорт рослинних олій, включаючи нехарчові, збільшився на 8% і досяг 1,37 млн тонн. Імпорт нехарчових олій більш ніж подвоївся — до 26,2 тис. тонн.
За підсумками перших семи місяців 2025/26 МР Індія імпортувала 9,37 млн тонн рослинних олій, що на 12% більше, ніж за аналогічний період попереднього сезону. Закупівлі харчових олій за цей час зросли на 13% і перевищили 9,2 млн тонн.
У SEA пояснюють зростання попиту на соєву олію звуженням цінової різниці між нею та пальмовою олією. Завдяки цьому соєва олія стала більш конкурентоспроможною для індійських імпортерів. Водночас уряд із 1 червня підвищив тарифну вартість сирої пальмової олії до $1218 за тонну та рафінованої пальмової олії до $1222 за тонну, одночасно дещо знизивши тарифну вартість сирої соєвої олії.
Показовим стало різке скорочення імпорту рафінованого пальмолеїну. У травні його поставки до країни були відсутні, а за період листопад 2025 року — травень 2026 року імпорт цього продукту впав до 47,3 тис. тонн проти 826,8 тис. тонн роком раніше. Така динаміка пов’язана з політикою уряду щодо збереження значної різниці між митами на сиру та рафіновану продукцію.
За даними SEA, ця політика стимулює закупівлю сирих олій і підтримує внутрішню переробну галузь Індії. Частка рафінованих олій у загальному імпорті країни за перші сім місяців сезону скоротилася до 3% проти 16% роком раніше, тоді як частка сирих олій зросла до 97%. Водночас асоціація відзначає, що значні обсяги рафінованих олій продовжують надходити з Непалу завдяки безмитному режиму в межах угоди SAFTA.
Читайте також
Перед осінньою посівною УкрАгроКонсалт оцінить перспективи ринку добрив та ЗЗР
Україна, ЄС, Румунія та Молдова посилюють дунайські маршрути експорту
ЄС збільшує експорт оливкової олії завдяки зниженню цін
На Львівщині ріпак б’є рекорди врожайності, а пшениця лише набирає темп
Пакистан розглядає імпорт 1 млн т пшениці через дефіцит запасів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом