Імпорт продовжує витісняти українські сири з ринку
Попри стабільний попит, українські виробники змушені скорочувати випуск сирів через посилення конкуренції з дешевшим імпортом із ЄС.
Прайсові ціни на напівтверді сири в Україні залишаються незмінними, однак більшість продукції продається зі значними знижками, що зменшує реальні доходи виробників.
Європейські сири обходяться ритейлу дешевше, тож мережі можуть встановлювати вищі націнки й при цьому пропонувати нижчу кінцеву ціну. Це забезпечує високий попит на імпорт і ускладнює збут української продукції, яка не може конкурувати за ціновим сегментом.
У зимовий період очікується подальше зниження виробництва: попит скорочується, а підприємства уникають накопичення великих запасів. Тиск відчутний і на ринку сирних продуктів — ціни імпортних сирів наблизилися до вартості українських молоковмісних, що також може призвести до скорочення їхнього випуску.
Додатково зменшується попит з боку імпортерів із Центральної Азії, які вже сформували закупівлі до свят і не поспішають поповнювати запаси. За оцінками аналітиків, тенденція до зростання імпорту та спаду українського виробництва збережеться.
Читайте також
Туреччина залишається ключовим покупцем української кукурудзи
Експерти ABARES знову підвищили прогнози врожаю пшениці, ячменю та ріпаку в Австра...
На експорт пішло 270 тис. т українського цукру
Волатильність ринку олії змінює прибутковість і стратегічні рішення у 2026 році
ІМК завершила жнива кукурудзи врожаю-2025
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом