Імпорт Китаєм сої в травні досяг рекордного рівня

Джерело:  УкрАгроКонсалт
соя soy
UkrAgroConsult

Імпорт Китаєм сої в травні досяг рекордного рівня, оскільки найбільший у світі імпортер сої придбав великі обсяги, головним чином з Бразилії, на тлі побоювань, що «торговельна війна» зі США може призвести до зростання світових цін, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

Закупівлі сої Китаєм зросли в травні більш ніж вдвічі порівняно з квітнем до 13,92 млн тонн, згідно з даними митної служби Китаю. Імпорт зріс на 73% в квітні.

Китайські переробники поспішили забезпечити себе дешевою бразильською соєю, замовивши щонайменше 40 вантажів з Бразилії за тиждень на початку квітня, через побоювання, що торговельна суперечка зі США може ускладнити закупівлі американської сої.

Хоча Китай диверсифікує свій сільськогосподарський імпорт, зокрема купує більше у Бразилії, яка зараз є його найбільшим постачальником сої, ця культура все ще залишається основним сільськогосподарським експортним товаром США до Китаю.

В торговельних переговорах між двома найбільшими економіками світу досягнуто певного прогресу.

Пекін знизив свої тарифи на всі товари США після того, як дві країни в травні уклали торговельне перемир’я в Женеві, але додаткові мита, введені раніше на низку американських сільськогосподарських товарів, включаючи сою, залишаються в силі.

В Китаї заявили у квітні, що постачання зерна не постраждає від втрати імпорту фуражного зерна та олійних культур зі США завдяки великій кількості доступних замінників на світовому ринку та достатнім резервам всередині країни.

Позначки:, , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!