Гривня девальвувала за рік майже на 10%, але ситуація контрольована
За 2024 рік гривня девальвувала за офіційним курсом на 9,7%, опустившись з 38 грн/$ до 42,04 грн/$.
Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”) повідомив у Telegram.
Він зауважив, що фактичний курс гривні за підсумками минулого року виявився близьким до урядового прогнозу, який передбачав девальвацію національної валюти до 42,1 грн/$ на кінець року.
“За середньомісячним курсом найбільші темпи девальвації були у січні та червні, гривня послаблювалась усі місяці, крім жовтня”, – зауважив Гетманцев.
Голова Комітету зазначив, що попит на валюту торік продовжував суттєво випереджати її пропозицію на всіх сегментах ринку (безготівковому, готівковому).
Як результат, у 2024 році Нацбанк залишався головним гравцем на валютному ринку, а обсяги чистих валютних інтервенцій на підтримку курсу за підсумками року становили $34,8 млрд, у тому числі рекордні $5,3 млрд у грудні.
“Збільшення інтервенцій обумовлюється зростанням попиту на валюту через розширення дефіциту рахунку поточних операцій, поступову валютну лібералізацію, погіршення валютних очікувань”, – пояснив Гетманцев.
Водночас він констатував, що ситуація на валютному ринку залишалась контрольованою, передусім, завдяки достатній зовнішній фінансовій підтримці партнерів ($41,7 млрд у 2024 році), що підтримувала міжнародні резерви і здатність НБУ проводити валютні інтервенції, а також виважена політика регулятора із забезпечення режиму керованої гнучкості.
Читайте також
Україна серед ключових постачальників пшениці для Сирії
На етапі передсушильного накопичення можна зняти з кукурудзи до 2% вологи
Індія відкидає звинувачення США у «демпінгу» басматі
Експерт розповів, з якими видами меду варто виходити на ринок ЄС
Бразилія продовжує нарощувати експорт сої, витісняючи США на світовому ринку
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом