Ф’ючерси на сою виросли на тлі сильного попиту
У понеділок ф’ючерси на сою виросли після сильних даних про переробку сої в США, водночас пшениця та кукурудза також закрилися у плюсі після того, як кілька східноєвропейських країн заборонили імпорт зерна та інших продуктів харчування з України, що поставило під сумнів український експорт. .
Експорт сої з Аргентини залишається низьким після неврожаю, а інспектори по зерну оголосили 24-годинний страйк, який зупинив відвантаження у ключових річкових портах сільськогосподарського транспортного вузла Росаріо.
“Соєві боби (ціни) набрали чинності через скорочення поставок і віри в те, що кінцеві запаси можуть знизитися в майбутніх звітах”, – сказав Дон Руз, президент US Commodities, повідомляє Рейтер.
Члени Національної асоціації переробників олійних культур (NOPA) заявили, що переробка сої в США підскочила до 15-місячного максимуму і стала другим за величиною рівнем за будь-який місяць в історії, переробивши 185,81 млн бушелів сої.
“Звичайно, дані про ажіотаж вказують на дійсно високий попит… але також є припущення про великий попит, насамперед з боку Китаю, на світовому ринку сої”, – сказав Джек Сковілл з Price Futures Group.
Найактивніший контракт товарної біржі Чикаго на сою подорожчав на 16 з половиною центів за ціною 15,17 долара за бушель. Пшениця закрилася на 14 центів $6,96-1/2 за бушель. Кукурудза піднялася на 10-1/4 цента до $6,76-1/2 за бушель.
У щотижневому звіті Міністерства сільського господарства США про стан посівів озима пшениця становить 27% у хорошому чи відмінному стані, що є найнижчим показником для цієї пори року. Кукурудзу було засіяно на 8%, що перевищує середній показник за тиждень, що закінчився 16 квітня, хоча прохолодніша погода і невеликий сніг на Середньому Заході погрожували затримати посівну в США цього тижня.
Польща та Угорщина в суботу оголосили про заборону деяких видів імпорту з України. Словаччина заявила у понеділок, що зробить те саме, тоді як інші країни Центральної та Східної Європи також розглядають можливість вжиття заходів.
У відповідь на заборони окремих країн виконавча влада Європейського Союзу заявила, що такі односторонні дії є неприйнятними.
Київ має намір знову відкрити транзит продовольства та зерна через Польщу як «перший крок» до скасування заборон на імпорт на переговорах, які почалися у Варшаві у понеділок, коли країни призупинили постачання зерна з України, щоб захистити свої місцеві сільськогосподарські ринки.
Крім того, у понеділок Україна заявила, що угода із зерном у Чорному морі перебуває під загрозою «закриття».
«Польські фермери починають протестувати проти того, що українське зерно та сільгосппродукція знижують їхні ціни, тож це трохи ризиковано», — сказав Дон Руз, президент US Commodities.
Київ просить знову відкрити транзит продовольства та зерна через Польщу як «перший крок» до скасування заборон на імпорт на переговорах, які розпочалися у Варшаві у понеділок, коли країни призупинили постачання зерна з України, щоб захистити свої місцеві сільськогосподарські ринки.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом