Ф’ючерси на сою на біржі Чикаго в середу виросли на тлі зміцнення ф’ючерсів на соєвий шрот

Джерело:  Oilword
доллар

За словами дилерів, у середу на елеваторах та переробних підприємствах Середнього Заходу США спотові ставки на кукурудзу та сою були неоднозначними, що було обмежено слабким попитом на тлі зростання ф’ючерсів.

За словами трейдерів, базисні ставки на соєві боби, що поставляються баржами на термінали на узбережжі Мексиканської затоки США, в середу в цілому залишалися стабільними після недавнього спаду, викликаного відсутністю китайських закупівель.

Пропозиції FOB продовжили зниження.

Китай, найбільший у світі імпортер соєвих бобів, закупив соєві боби з Південної Америки під час торгової суперечки зі Сполученими Штатами та не закупив американську сою нового врожаю з незвичайною затримкою.

Трейдери заявили, що не очікують побачити дані про експорт американської сої до Китаю у щотижневому звіті Міністерства сільського господарства США, який має бути опублікований у четвер.

Аналітики прогнозують, що Міністерство сільського господарства США повідомить, що експорт соєвих бобів із США за тиждень, що закінчився 14 серпня, становив від 400 000 до 1 млн тонн у 2025-2026 фінансовому році. Вони прогнозують, що щотижневий експорт кукурудзи зі США у 2025-2026 фінансовому році становитиме від 900 000 до 2 млн тонн.

Баржі із соєвими бобами CIF Gulf, завантажені в серпні, пропонувалися за ціною 37 центів вище листопадових ф’ючерсів на товарній біржі Чикаго, яка залишалася стабільною з вівторка. Вересневі поставки пропонувалися за ціною 42 центи вище листопадових ф’ючерсів, що на 1 цент вище.

Торговці зерном стежать за звітами про нещодавній сільськогосподарський тур Pro Farmer Midwest після того, як Міністерство сільського господарства США у своєму щомісячному звіті минулого тижня прогнозувало рекордну врожайність кукурудзи та сої. У вівторок фахівці Scouts підрахували, що середня врожайність кукурудзи в Небрасці досягла найвищого рівня за чотири роки, тоді як в Індіані цей показник виявився найвищим як мінімум за 22 роки. Кількість соєвих бобів у Небрасці виявилася найвищою як мінімум за 22 роки, а в Індіані — вищою за середню.

Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго вагалися, але в середу завершили торги з підвищенням на тлі зміцнення ф’ючерсів на соєвий шрот, у той час як трейдери відстежували результати польового туру на Середньому Заході США.

Ринок соєвих бобів знайшов підтримку за рахунок зростання ф’ючерсів на соєвий шрот, чому сприяли планові простої на олійноекстракційних заводах та зростання експортного попиту.

Результати другого дня пильної уваги до сільськогосподарського туру Pro Farmer у вівторок показали, що кількість соєвих бобів в Індіані була трохи нижчою за рівень 2024 року. У Небрасці зафіксовано найвищу кількість соєвих бобів щонайменше за 22 роки.

Щорічний тур, який триватиме до четверга, має велику увагу серед представників галузі.

У вівторок американські фермери, які вирощують сою, у листі закликали президента Дональда Трампа укласти торгову угоду з Китаєм, яка забезпечить суттєві угоди про закупівлю сої.

За даними митниці, опублікованими у середу, імпорт соєвих бобів до Китаю зі США в липні скоротився на 11,5% порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

Листопадові ф’ючерси на соєві боби CBOT зросли на 2,5 центи до 10,36 долара за бушель.

Грудневий соєвий шрот CBOT подорожчав на $1,30 до $297,20 за коротку тонну.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію CBOT впали на 0,36 цента до 51,45 цента за фунт.

Sep 25 Soybeans closed at $10.15, up 2 cents,

Nearby Cash  was $9.69 3/4, up 1 3/4 cents,

Nov 25 Soybeans closed at $10.36, up 2 1/4 cents,

Jan 26 Soybeans closed at $10.55 1/4, up 2 cents,

New Crop Cash  was $9.60 1/4, up 2 cents

Зливи останніх місяців можуть підняти виробництво зерна в Аргентині до історичних максимумів у сезоні 2025/26 року, йдеться у звіті Зернової біржі Росаріо, опублікованому в середу.

Американська країна є найбільшим у світі експортером соєвої олії та шроту, третім за величиною експортером кукурудзи та ключовим постачальником пшениці.

За даними біржі, рясні серпневі дощі, що послідували за дощовим липнем, призвели до перезволоження ґрунту в центральній сільськогосподарській зоні пампасів. У деяких районах за останні дні випало від 50 до 150 міліметрів (від 2 до 6 дюймів), що створило чудові запаси вологи.

“Цей надлишок води забезпечує оптимальні умови для нещодавно посіяної пшениці та майбутнього сезону посадки сої та кукурудзи”, – заявили на біржі. «Кам’яна кампанія 2025 року розвивається з потенціалом виробництва, який може стати одним із найвищих в історії».

Сівба пшениці врожаю 2025/26 року завершена, біржа прогнозує врожай не менше 20 мільйонів тонн.

Посадка кукурудзи та сої проводиться у вересні та жовтні відповідно. За даними біржі, минулого сезону Аргентина виробила 49,5 млн. тонн сої та 48,5 млн. тонн кукурудзи.

У середу на спотових торгах на тверду червонозерну озиму пшеницю в районі південних американських рівнин торги були в основному стабільними, оскільки збирання врожаю нещодавно завершилося, оскільки попит був низьким, а ф’ючерси залишалися практично незмінними, повідомили торговці зерном.

Продаж фермерських господарств залишається низьким з моменту нещодавнього завершення збору врожаю, оскільки виробники чекають вищих цін, перш ніж продавати більше свого врожаю.

Міністерство сільського господарства США планує опублікувати свій щотижневий звіт про експортні продажі у четвер вранці. Аналітики, опитані агентством Reuters, очікують, що чистий продаж пшениці становитиме від 500 000 до 800 000 тонн за тиждень, що закінчився 14 серпня, порівняно з 722 846 тоннами тижнем раніше.

Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго відновилися на тлі закриття коротких позицій після досягнення історичних мінімумів, оскільки ф’ючерси відскочили від рівнів технічного опору.

Ціни на пшеницю залишаються близькими до п’ятирічного мінімуму, на що чинить тиск багатий світовий запас на тлі очікувань урожаю пшениці, що зростають, в росії в 2025 році.

Sep 25 CBOT Wheat  closed at $5.05 1/2, up 7 cents,

Dec 25 CBOT Wheat  closed at $5.28 1/4, up 7 cents,

Sep 25 KCBT Wheat  closed at $5.00 3/4, up 1 1/4 cents,

Dec 25 KCBT Wheat closed at $5.23 1/4, up 1 1/2 cents,

Sep 25 MGEX Wheat closed at $5.70, up 1 1/2 cents,

Dec 25 MGEX Wheat  closed at $5.89, up 1 1/2 cents

Близько 74% урожаю м’якої пшениці у Франції цього року містило не менше 11% білка, що вище 73% за початковими даними минулого тижня, але все ще нижче за 83% минулого року, йдеться у звіті сільськогосподарського управління FranceAgriMer за результатами другого раунду оцінки якості врожаю найбільшої країни-виробника зерна.

За даними дослідження, проведеного спільно з інститутом з вивчення сільського господарства Arvalis, у 95% урожаю м’якої пшениці було отримано показники на рівні не менше 76 кг на гектолітр, що не змінилося порівняно з початковими результатами та значно перевищило торішній показник у 62%.

Некомерційні учасники ринку збільшили свої чисті короткі позиції щодо ф’ючерсів та опціонів на продовольчу пшеницю Euronext на тижні, що завершився 15 серпня, показали дані, опубліковані Euronext у середу.

За даними, некомерційні учасники, до яких входять інвестиційні фонди та фінансові установи, збільшили свою чисту коротку позицію до 259 236 контрактів з 250 609 тижнем раніше.

Комерційні учасники збільшили свою чисту довгу позицію до 263549 контрактів з 248805 тижнем раніше.

Короткі позиції комерційних клієнтів становили 25,95% загального обсягу коротких позицій, тоді як довгі позиції комерційних клієнтів становили 63,63 % від загального обсягу довгих позицій.

Некомерційні короткі позиції становили 74,05 % загального обсягу коротких позицій, тоді як некомерційні довгі позиції становили 36,37 % від загального обсягу довгих позицій.

На ф’ючерсах та опціонах на ріпак на Euronext некомерційні учасники ринку збільшили свою чисту довгу позицію до 774 контрактів із 757 тижнем раніше.

Учасники торгів скоротили чисту коротку позицію щодо ріпаку до 2820 контрактів із 2968 тижнем раніше.

У середу торги пшеницею на Euronext завершилися невеликим зниженням до мінімумів контрактів, втративши досягнуті раніше успіхи, оскільки очікування, що зростають, щодо врожаю в росії компенсували побоювання з приводу повільного російського експорту.

Ф’ючерс на пшеницю з постачанням у грудні, найактивніша позиція на паризькій біржі Euronext, знизився на 0,3% до 193,25 євро (225,31 дол. США) за тонну, що є сесійним мінімумом, що дорівнює мінімуму за весь термін дії контракту у вівторок.

Консалтингова компанія «Совекон» трохи підвищила свій прогноз урожаю пшениці в росії, але в той же час попередила, що потрібен час, щоб доставити пшеницю до російських портів із внутрішніх регіонів із добрими обсягами врожаю.

Повільний старт експортної кампанії росії сприяв зростанню французьких експортних продажів, зокрема Єгипту, Тунісу та Таїланду.

Трейдери чекають, коли може посилитись експортна конкуренція з боку російської пшениці.

За словами трейдерів, котирування російської пшениці з протеїном 12,5% із постачанням у вересні дещо знизилися до 237–241 долара за тонну FOB у середу, проте покупці шукають набагато нижчі ціни — близько 236 доларів за тонну. Російська пшениця з протеїном 11,5% коштувала близько 233–236 доларів.

«Російські ціни трохи знижуються на тлі зростання обсягів продажів фермерів, але це не таке різке падіння цін, яке зазвичай очікується в росії після збирання врожаю», — сказав німецький трейдер, додавши, що деякі очікують різкішого падіння цін до кінця місяця.

У середу інвестори стали обережнішими щодо можливого вирішення війни між росією та Україною — найбільшими експортерами зерна через Чорне море.

У Німеччині суха сонячна погода дозволила фермерам швидко просунутися на завершальному етапі збирання врожаю пшениці, і трейдери очікують, що роботи в цілому будуть завершені цього тижня.

Очікується високий урожай, хоча після повторних дощів до 30% може виявитися кормовим.

За словами трейдерів, невизначеність щодо якості змушує фермерів виявляти обережність під час продажу, хоча очікується, що великий обсяг урожаю дозволить забезпечити достатній запас продовольчої пшениці для експорту та внутрішнього ринку.

Очікується, що посівні площі кукурудзи в Аргентині у сезоні 2025/26 р.р. становитимуть близько 7,8 млн га, повідомила в середу Зернова біржа Буенос-Айреса, що на 9,6% більше площ, засіяних у поточному сезоні, завдяки дощу.

Якщо посів буде завершено, це буде друга за величиною площа посівів цієї основної жовтої культури в Аргентині після 8,4 млн га, засіяних у сезоні 2023/24. Посів кукурудзи розпочнеться у вересні.

За оцінками біржі, Аргентина, третій за величиною постачальник кукурудзи у світі, виробила 2024/25 року близько 49 мільйонів тонн.

Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго вагалися, але в середу закрилися з підвищенням, оскільки трейдери відстежували результати інспекції полів на Середньому Заході США, яка спочатку підтвердила високі перспективи врожайності, повідомили трейдери.

Результати другого дня пильної уваги до сільськогосподарського туру Pro Farmer у вівторок показали, що потенціал урожайності кукурудзи в Індіані досяг 22-річного максимуму. У Небрасці зафіксовано найкращий прогноз урожайності кукурудзи за чотири роки.

Щорічний тур, який триватиме до четверга, уважно відстежується на зерновому ринку і особливо уважно вивчається цього року після того, як Міністерство сільського господарства США опублікувало набагато вищий, ніж очікувалося прогноз врожаю кукурудзи в 2025 році.

Трейдери чекають на подальші звіти з третього дня туру, тоді як розвідники обстежують поля в Іллінойсі та західній Айові.

У п’ятницю редактори інформаційного бюлетеня Pro Farmer опублікують власну оцінку виробництва кукурудзи та сої у США.

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу на CBOT закрилися зростанням на 3/4 центи, на рівні $4,04 за бушель.

Sep 25 Corn closed at $3.80, up 1/2 cent,

Nearby Cash was $3.62, up 1/2 cent,

Dec 25 Corn closed at $4.04, up 3/4 cent,

Mar 26 Corn closed at $4.22, up 1 1/4 cents,

New Crop Cash was $3.59 5/8, up 1/2 cent

Ф’ючерси на канолу на Intercontinental Exchange у середу набрали обертів, скорегувавшись у бік підвищення після двох втрат сесій.

Хороша погода у преріях продовжує чинити тиск на ціни. Аналітик зазначив, що дощі у серпні запобігли, ймовірно, нижчому урожаю ріпаку.

Аналітик також зазначив, що малоймовірно, що ріпак зможе витримати значне зростання.

Сьогоднішні торги також подолали тиск з боку китайських мит на канадське насіння каноли, олію та шрот.

Підтримку ріпаку зробило зростання цін на соєві боби та соєвий шрот на Чиказькій біржі, проте ціни на соєву олію знизилися. Невелике зростання цін на малайзійське пальмове масло, в той час як ціни на європейський ріпак були неоднозначними. Зростання цін на сиру нафту відбилося і на рослинних оліях.

У середу вдень канадський долар почав знижуватися, курс канадського долара становив 72,11 цента США порівняно із закриттям вівторка на позначці 72,19.

У середу було укладено 39993 контракти в порівнянні з 38790 у вівторок. На спрединг припало 23 454 контракти.

Ціни вказані в канадських доларах за метричну тонну:

Листопад 649,10 зріс на 3,10

Січень 660,60 зріс на 3,10

Березень 671,10 зріс на 3,70

Травень 680,60 зріс на 4,50

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!