Ф’ючерси на малайзійську пальмову олію закрилися в понеділок зростанням

Джерело:  Oilworld
пальмовое масло

Ф’ючерси на малайзійську пальмову олію закрилися в понеділок зростанням після появи нового купівельного інтересу та коротких покриттів.

Еталонний контракт на пальмову олію CPO на постачання в січні на біржі деривативів Bursa Malaysia виріс на 94 ринггіти або 1,84% до 5 195 ринггітів (1 178,81 дол. США) за тонну на закритті, що є найвищим показником з середини червня 2022 року.

“Ціна почала зростати після того, як ф’ючерси досягли позначки 5100 рінггітів через появу нового купівельного інтересу і покриття коротких позицій, і підняла ф’ючерси до нового максимуму в 5200 ринггітів”, – сказав трейдер з Куала-Лумпура.

Ф’ючерси на малазійську пальмову олію зросли більш ніж на 35% цього року і, як очікується, торгуватимуться вище за рівень близько 5000 ринггітів (1141 долар США) за метричну тонну до червня 2025 року, чому сприятиме обмежена пропозиція та високий попит.

Щомісячні дані Малайзійської ради з пальмової олії (MPOB), опубліковані в понеділок, показали, що запаси пальмової олії скоротилися в жовтні сильніше за сім місяців на тлі зростання експорту, падіння виробництва та збільшення внутрішнього споживання.

Експорт малайзійської продукції з пальмової олії в період з 1 по 10 листопада скоротився на 15,8% до 429 455 тонн порівняно з попереднім місяцем, повідомила в понеділок компанія із сюрвеєрського контролю вантажів Intertek Testing Services (ITS).

Експорт малазійської продукції з пальмової олії у період з 1 по 10 листопада скоротився на 14,6% до 419 094 тонн із 490 582 тонн, відвантажених у період з 1 по 10 жовтня, повідомила в понеділок незалежна інспекційна компанія AmSpec Agri Malaysia.

Найактивніший контракт на соєву олію в Даляні впав на 0,47%, а контракт на пальмову олію CPO зріс на 2,16%. Ціни на соєву олію на товарній біржі Чикаго зросли на 0,37%.

Пальмова олія слідує за динамікою цін на конкуруючі харчові олії, конкуруючи за частку на світовому ринку рослинних олій.

Ринггіт/USD, послабився на 0,62% по відношенню до долара США, що зробило олію дешевшою для покупців, що тримають іноземну валюту.

Ціни на нафту в понеділок практично не змінилися, оскільки загроза перебоїв із поставками через шторм у США ослабла, а план стимулювання економіки Китаю розчарував інвесторів, які очікували зростання попиту на паливо в країні, що є другим за величиною споживачем нафти у світі.

Більш слабкі ф’ючерси на сиру нафту роблять пальмову олію менш привабливим варіантом сировини для біодизеля.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!