FT: Єврокомісія пропонує продовжити пільги для українського експорту, але Туск – проти
Європейська комісія вже завтра запропонує продовжити тимчасову лібералізацію торгівлі та інші торговельні преференції щодо певних українських товарів ще на рік – до червня 2025 року. Проте новий уряд Польщі виступає проти такого рішення.
Позиція Польщі у цьому питанні не матиме критичного впливу на ухвалення рішення, оскільки воно приймається більшістю країн ЄС, пише Financial Times.
Проте це свідчить, що новий прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зберігає протекціоністську позицію попереднього уряду, що суперечить його обіцянкам повернути Польщу до формування політики ЄС після років протистояння з Брюсселем.
Це також вказує на складний пошук балансу між проєвропейською програмою нового уряду Польщі та інтересами фермерів і перевізників, які хочуть зберегти заборону на імпорт і блокують пункти пропуску країни з Україною.
Очікується, що Туск відвідає Київ найближчими днями, намагаючись ослабити напругу у двосторонніх стосунках.
Заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак минулими вихідними попередив, що уряд Туска не згоден з продовженням пільгових умов торгівлі для України з ЄС, оскільки це “загроза” для польських фермерів.
За даними видання, з огляду на позицію Польщі Єврокомісія розглядає можливість разом з продовженням торговельних преференцій для України передбачати жорсткіші умови їх призупинення.
Як повідомлялося, раніше єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський звернувся до голови Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та віцепрезидента з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса з вимогою обмежити торговельні преференції для України. На його думку, імпорт українських ріпаку, кукурудзи, соняшнику, пшениці, цукру і м’яса птиці стрімко зростає і загрожує дестабілізувати ринок ЄС.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом