Fitch погіршив прогноз для судноплавної галузі на 2023 рік
Кредитно-рейтингове агентство Fitch Ratings у грудневому огляді погіршило прогноз щодо сектору глобальних морських перевезень. Такі очікування відображають насамперед значно нижчий прибуток у сегменті контейнерних перевезень. Перспективи в сегментах танкерів та суховантажів більш стабільні, йдеться на сайті організації.
Як зауважили аналітики, ставки на контейнерні перевезення знизилися через послаблення тиску у ланцюжку поставок. Це означає, що прибуток у цьому сегменті у 2023-му буде набагато нижчим, ніж в останні три роки. Основними ризиками для контейнерних перевезень можуть стати потенційно більш серйозна рецесія та продовження карантинних обмежень у Китаї – ці фактори й надалі послаблюватимуть попит та виробництво.
Обсяги перевезень навалочних вантажів, за прогнозами аналітиків, у 2023 році, ймовірно, залишаться майже незмінними в порівнянні з 2022-м. На перевезеннях залізної руди позначиться скорочення виробництва сталі в Китаї через карантинні обмеження та слабкий ринок нерухомості. На транспортування вугілля впливає падіння імпорту з Росії до Європи, а на попит щодо перевезення зерна – високі ціни та перебої в торговельних потоках Чорного моря.
У Fitch прогнозують, що наступного року зростання попиту на нафтові танкери буде аналогічним до 2022-го, і цей сегмент має більш серйозні перспективи. Очікується, що обсяг перевезень у тонно-милях зросте через збільшення експорту до Китаю та Індії нафти, яку Росія раніше постачала на європейський ринок.
Портфель замовлень як для балкерів, так і для танкерів залишається на історично низькому рівні – близько 7% і 4% від наявного флоту відповідно.
Нагадаємо, що спад на китайському ринку житлового будівництва значно зменшив попит на руду й призвів до зниження ставок фрахту для балкерів на 50% у порівнянні з попереднім роком, повідомив Bloomberg. Судновласники очищають судна, які використовувалися для перевезення ЗРС, щоб вони могли транспортувати зерно (кукурудзу та сою) до Азії. Кількість таких угод була відносно невеликою. Проте це остання тенденція серед трейдерів, які намагаються пристосуватися до різких змін на ринках, спричинених вторгненням РФ в Україну та ослабленням економіки Китаю.
Як повідомляв GMK Center, у огляді щодо морського транспорту Конференції ООН з торгівлі та розвитку (UNCTAD) йдеться, що поточному році темп зростання глобальної морської торгівлі сповільниться до 1,4%, а середньорічні темпи зростання у 2023-2027 рр. становитимуть 2,1%, що нижче за середній показник у 3,3% за попередні три десятиліття.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом