Euronext рекламує зростання основних сільськогосподарських контрактів, виявляючи обережність щодо нових

Джерело:  Oilworld

Euronext прагне наростити торішні рекордні обсяги ф’ючерсів на основні сільськогосподарські культури, залучаючи більше неєвропейських гравців, як імпортери пшениці на Близькому Сході, повідомив агентству Reuters голова товарного відділу біржі.

За словами Камілли Бьоден, керівника відділу диверсифікованих послуг Euronext, що відповідає за сировинні товари, група, віддаючи пріоритет своїм традиційним ринкам пшениці, ріпаку та кукурудзи для розширення, не поспішає запускати нові продукти, зокрема в зоні експорту зерна до Чорного моря.

У товарному бізнесі Euronext домінують ф’ючерси на пшеницю, ціновий орієнтир для європейського ринку, на який припадає майже 80% загального обсягу сільськогосподарських торгів на біржі.

Як і у випадку з ринками ріпаку та кукурудзи, які менші, але також розширюються, оператор ринку розглядає свої ф’ючерси на пшеницю як сполучну ланку між великим фізичним ринком та фінансовими інвесторами.

“Сьогодні контракт на продовольчу пшеницю – це не суто французький контракт, це контракт, що має глобальний масштаб і амбіції, і він стає справжнім ціновим орієнтиром на світовому рівні”, – сказав Бьоден.

За його словами, для розширення участі за межами Європи біржа веде розвідку в таких регіонах як Близький Схід, найбільша зона імпорту пшениці, а також Північна і Південна Америка, додавши, що біржа також хоче розширити використання опціонів на свої ф’ючерси.

Euronext опублікувала рекордні обсяги за своїми контрактами на пшеницю, ріпак та кукурудзу минулого року. Після 30% зростання у 2024 році обсяги пшениці зросли на 15% у річному обчисленні у першому кварталі, також встановивши рекорд за цей період.

За словами Бьодена, зниження комісій з того часу, як минулого року Euronext взяла на себе кліринг за власними товарними контрактами, сприяло зростанню числа учасників.

Однак Euronext більш обережний, ніж раніше, щодо розширення своєї пропозиції сільськогосподарської продукції.

За словами Беудіна, у Чорноморському регіоні біржа ще не ухвалила рішення про потенційні послуги і побоюється послабити активність за існуючими контрактами.

За його словами, фізичне постачання кукурудзи до Румунії, як раніше вивчало Euronext, може створити плутанину, оскільки контракт біржі заснований на французькій якості, додавши, що багато операторів зерна в Чорноморському регіоні вже використовують контракти Euronext з фізичними преміями.

Американський конкурент CME Group вже розробила чорноморські зернові деривативи і планує запустити контракт на постачання ріпакової олії до ЄС наприкінці квітня.

За словами Бьодена, Euronext не бачить необхідності у поновленні скасованих контрактів на ріпакову олію та шрот, які не змогли забезпечити ліквідність, а також у відсутності можливостей для цукрового продукту, враховуючи ф’ючерси, що добре зарекомендували себе, на інших біржах.

Біржа бачить більш сприятливі перспективи для своїх ф’ючерсів на лосося, запущених торік і демонструють значний відкритий інтерес, при цьому Бєдін зазначає, що біржа виграє від усталеного ринку в Норвегії.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!