Ель-Ніньйо вдарить по виробництву пальмової олії із затримкою у 12–16 місяців

Джерело:  OFI
пальмова олія

Очікуване формування Ель-Ніньйо наприкінці 2026 року може негативно вплинути на виробництво пальмової олії в Малайзії та Індонезії у 2027-2028 роках. Один із найбільших виробників пальмової олії SD Guthrie очікує, що спекотніша та сухіша погода практично не позначиться на виробництві до кінця поточного року, оскільки вплив посухи на врожайність плантацій зазвичай проявляється із затримкою у 12-16 місяців.

Ризики вже посилюються в Індонезії. Wilmar International повідомляє про скорочення опадів у Калімантані з липня, де розташовано 70-80% індонезійських плантацій компанії. За оцінкою CIMB Securities, тривалий сухий період може суттєво знизити врожайність у 2027-2028 роках. У першому півріччі 2026 року виробництво свіжих плодових грон Wilmar уже скоротилося на 6% р/р через нижчий урожай в Індонезії.

Перспектива скорочення виробництва з’являється на тлі й без того напруженого балансу світового ринку рослинних олій. SD Guthrie очікує, що обмежена глобальна пропозиція та стійкий попит підтримуватимуть високі ціни на сиру пальмову олію (CPO), а прихід Ель-Ніньйо може ще більше посилити тиск з боку пропозиції.

Додаткову підтримку ринку може забезпечити попит з боку біопалива. Індонезія готується до впровадження мандату B50, який передбачає збільшення частки пальмової олії у біодизелі до 50%. На цьому тлі, а також через високі ціни на нафту, SD Guthrie очікує збереження котирувань CPO на рівні MYR4 600-5 000/т до кінця 2026 року та допускає їх зростання до MYR5 200/т у першому кварталі 2027 року.

З початку року еталонні ціни на пальмову олію в Малайзії вже зросли на 18%, до MYR4 723/т. Якщо посуха в Індонезії затягнеться, скорочення її експортної пропозиції може додатково підтримати світові ціни та водночас посилити позиції малайзійських виробників на міжнародному ринку.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

Secret Link