Елеватори Львівщини на старті приймання зерна
У новий сезон Львівщина входить з меншими перехідними залишками зерна, ніж рік тому. Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.
На старті жнивної кампанії 2023 року перехідні залишки зерна на елеваторах та в зерносховищах Львівщини є значно меншими, ніж рік тому. Станом на початок липня більшість елеваторів області завантажені минулорічним зерном лише на 21,0 %, тоді, як рік тому цей показник був вищим і становив 40 %.
«Рік тому внаслідок заблокованих портів на початок жнив на збереженні лишались рекордні перехідні залишки зерна і навіть близькість до кордонів з ЄС не дозволяла львівським аграріям швидко вирішити цю проблему, на пунктах пропуску були шалені черги. Той факт, що в новий сезон ми входимо з меншими перехідними залишками говорить про високу адаптивність наших аграріїв до змін ринкової кон’юнктури», – коментує ситуацію директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.
Найбільшу частину перехідних залишків на підприємствах області у цьому році становить кукурудза, пшениця та соя. Ця ситуація вплинула на посівні площі у сільськогосподарських підприємствах, у 2023 році аграрії Львівщини посіяли менше зернових культур на 5,0 тис. га до минулого року. Натомість збільшено посіви олійних культур, зокрема сої на 5,6 %, ріпака озимого і ярого на 7,5 %.
Загалом посівна площа у сільськогосподарських підприємствах Львівщини під озимими та ярими культурами у 2023 році становить 424,9 тис. га, що на 0,8 тис. га більше у порівнянні з минулим сезоном.
Жнивна кампанія розпочалась в регіоні тиждень тому. В області працює 34 елеватори, які готові приймати зерно нового врожаю. Загальна потужність зі зберігання зерна в регіоні становить 1092,3 тис. тонн.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом