Експортний попит на ячмінь в України залишається низьким
Турецька державна агенція по закупівлі TMO 30 вересня придбала 255 тис. т ячменю за ціною 248,9–257,57 $/т CFR (залежно від порту) з поставкою в період 9 жовтня – 7 листопада 2025 року. За даними компанії Atria Brokers, ячмінь придбаний з рф та Румунії, тоді як продавці з України програли конкурентну боротьбу через високі ціни пропозиції.
В Україні експортні ціни попиту на фуражний ячмінь залишаються на стабільному рівні 10100-10150 грн/т або 210-215 $/т з доставкою до чорноморських портів, тому ціни експортних пропозицій з боку трейдерів складають 228-230 $/т FOB, що при витратах на доставку до Туреччини на рівні 20 $/т робить український ячмінь не конкурентним у чорноморському регіоні. Тому не варто очікувати подальшого зростання цін попиту на ячмінь в найближчій перспективі.
Зростання цін попиту на фуражну кукурудзу та пшеницю до 9700-9800 грн/т з доставкою в порт надає підтримку цінам на ячмінь та утримує їх від зниження.
Україна у вересні експортувала 208 тис т ячменю (205 тис т у вересні 2024 р), а загалом у сезоні (станом на 29 вересня) – 799 тис т, що на 65% поступається відповідному минулорічному показнику (1,32 млн т).
Попит на пивоварний ячмінь в Україні також залишається низьким через відсутність вільних складських потужностей у солодових заводів та зниження попиту та цін на солод.
Читайте також
BLACK SEA GRAIN.KYIV-2026 – Анонсовано програму!
Рекордний врожай гороху без покупця: куди зник попит у 2025/26 МР
Імпорт зерна та олійних культур Китаєм стикається з обмеженнями через слабкий внут...
Подорожчання кормів, оплати праці та енергоресурсів на тлі падіння цін посилило фі...
Пекін може доручити держкомпаніям купити американську дорогу сою, щоб задовольнити...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом