Експорт української картоплі до ЄС – можливий, але не скоро, – експерт

Джерело:  AgroTimes
картопля

Експорт української картоплі в Європу можливий за умови сталого вирощування високоякісної продукції, її миття, пакування та маркетингової підтримки.

Про це в своїй колонці на AgroTimes написав Ігор Чечітко, директор компанії HZPC Ukraine.

«На мою думку, для сталого експорту до країн ЄС, має скластися пул українських виробників картоплі, які матимуть волю вирощувати картоплю високої якості та відповідно її доробляти (мити, пакувати тощо). Це мають бути виробники, які матимуть необхідні сертифікати, зокрема, той же Global G.A.P.», – зазначив він.

Також, на думку спеціаліста, українська картопля потребує певної маркетингової підтримки в країнах ЄС. Адже це продукт, який тамтешнім покупцям практично не відомий.

«Згадайте, скажімо, виставку Fruit Logistica, що проходить кожного року в Берліні. Які зусилля і кошти витрачають експортери з країн Близького Сходу для просування на ній своїх товарів!”, – підкреслив Ігор Чечітко.

Тому, на його думку, стійкий і системний експорт української картоплі до ЄС – це питання навіть не кількох років.

«Але, звісно, подібні умови, які на ринку ЄС склалися минулого року, ми повинні використовувати. На найближчу перспективу це дасть більш реальні результати», – вважає Ігор Чечітко.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox