Дощ та прохолодна погода живлять урожай зернових в Іспанії

Джерело:  IDK
колоски

Очікується, що загальний обсяг виробництва зерна в Іспанії в 2025/26 МР році перевищить 24,1 млн тонн і скоротить імпорт завдяки розширенню площі, рясним дощам та помірним температурам з початку березня, які пішли на користь озимих культур, згідно зі звітом Служби закордонного сільського господарства (ФАС) Міністерства сільського господарства.

Весна 2025 року була відзначена рясними опадами з початку березня до другої половини травня, зазначила ФАС, що відновило вологість ґрунту по всій країні та значно покращило рівень запасів води та забезпечило врожайність вищу за середню на богарних землях.

Після кількох років тенденції до зниження через жорстку конкуренцію за землю з боку прибуткових деревних культур офіційна статистика показує відновлення площ, засіяних зерновими в Іспанії, повідомила ФАС. На національному рівні запаси води нині становлять 76,8% від загальної ємності зберігання, а доступність зрошувальної води підтримувала посівну площу для літньої кукурудзи, що досягла майже 320 000 акрів.

ФАС заявила, що виробництво кукурудзи може перевищити 3,6 млн. тонн у 2025/26 роках. Очікується, що озимі зернові, такі як пшениця, досягнуть 8,5 млн. тонн, ячмінь — 9,5 млн. тонн, а овес — 1,3 млн. тонн, що буде зумовлено м’якою погодою, що сприяла сприятливому проростанню.

«Хоча прогнозується значний урожай зернових, постійні дощі навесні змусили фермерів обирати найменш врожайні сорти ярих зернових із коротким циклом», — заявила ФАС. «Поєднання рясних опадів та високої вологості ґрунту не дозволило фермерам проводити обробку або вносити добрива і в деяких випадках викликало побоювання щодо поширення шкідників та вмісту білка в зерні».

ФАС заявила, що позитивна маржа виробництва у тваринницькому секторі виправдовує стійкий попит на кормові інгредієнти. Очікується, що поєднання вищесереднього показника в 2025-26 роках і дещо зростаючий попит на кормове зерно призведе до того, що загальні потреби Іспанії в імпорті зерна становитимуть 14 млн тонн, що нижче за понад 16 млн тонн імпорту зерна, прогнозованого на 2024/25 МР.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!