Частка ЄС в аргентинському експорті знизилася з 30% до 9,8% через падіння постачання соєвого шроту
Згідно з звітом Rosario Board of Trade (BCR), торговельний оборот між Аргентиною та Європейським союзом досяг історичного мінімуму за останні три з половиною десятиліття. У 1990 році на європейський ринок припадало близько 30% аргентинського експорту, тоді як за перші десять місяців 2025 року ця частка склала лише 9,8%.
Основною причиною стало зниження інтересу Європи до аргентинського соєвого шроту (важливий компонент кормів) та біодизелю. Це пов’язано як із політикою ЄС у галузі ВДЕ, так і з розвитком власного виробництва.
Паралельно знижується важливість Європи як постачальника. На продукцію з ЄС сьогодні припадає лише 13,7% аргентинського імпорту — один із найнижчих показників за останні 35 років. Це свідчить про зростання диверсифікації джерел ввезення товарів.
Зазначається, що на тлі падіння європейського попиту все більшу роль починають грати азіатські та інші ринки, що розвиваються.
Експорт соняшникового шроту з Аргентини, при цьому, у вересні 25-річного максимуму в щомісячному вирахуванні — 180 тис. тонн, майже 90% з яких було призначено для країн ЄС та Великої Британії.
Читайте також
Продовжується реєстрація на BLACK SEA GRAIN.KYIV – Ранній Квиток діє до 31 січня!
Фактичний врожай кукурудзи в Україні відповідає прогнозу USDA, по соняшнику — поки...
Зелений перелом: сонце і вітер уперше за рік випередили викопну енергетику в ЄС
Україна розподілила 100 тис. тонн квоти на експорт цукру до ЄС між 16 компаніями
Світовий ринок втрачає інтерес до індійського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом