Ціни на яйця в Україні утримує експорт

яйця

Зниження цін на яйця прогнозувалось на початку весни, однак наближення Великодня та експортні постачання завадили цьому. Про це гравці ринку розповіли «Українським Новинам».

Зазначається, що здешевшання яєць очікувалось, оскільки птахофабрики відновили поголів’я після різкого скорочення у 2022 році, кури-несучки нового покоління почали активно нестись.

«У березні-квітні 2023 року виробники почали поступово підвищувати ціни. За 2 тижні до великодніх свят вартість десятка нефасованих яєць сягнула 55 грн, а фасованих — 65-70 грн. Постачальники аргументували свої ціни дефіцитом продукції на внутрішньому ринку», — розповів виданню представник торговельної мережі.

Після свят за лічені дні закупівельна вартість нефасованих яєць впала на 50% — до 29,9 грн за десяток, а ціна за десяток фасованих яєць так і залишилась на рівні 50-60 грн.

Представник іншої мережі зазначив, що під час березневого-квітневого цінового ралі чули від постачальників: «Яйце пішло на експорт. На внутрішньому ринку дефіцит. Зменшення відпускних цін неможливе».

За даними митниці, за січень-квітень 2023 року українські виробники відправили на експорт 15,8 тис. т яєць на суму $ 23,2 млн. А головними покупцями українських яєць були Польща (20,6 %), Нідерланди (18,4 %) та Латвія (17 %).

«Під час нарощування експорту ростуть і ціни на внутрішньому ринку України. Це стосується усіх продуктів, не лише яєць», — пояснює зв’язок заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради  Денис Марчук.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!