Ціни на яблука в Україні на максимумі за останні 7 років
В Україні намітилася тенденція підвищення цін на яблука, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Позитивна динаміка пов’язана насамперед із сезонним скороченням пропозицій осінніх сортів, які традиційно пропонуються дешевше, ніж зимові сорти яблук.
На сьогоднішній день українські садівники пропонують до продажу яблука по 15-22 грн/кг ($0,36-0,53/кг), залежно від сорту, якості та обсягу партії, що в середньому на 23% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Більше того, оптові ціни на яблука, що знову встановилися, в Україні вже є найвищими, як мінімум, за останні 7 років!
Зростання цін у даному сегменті учасники ринку пояснюють одразу кількома факторами. Насамперед цьому сприяє скорочення пропозиції фруктів осінніх сортів, які традиційно не користуються високим попитом. Крім того, торговельна активність у зазначеному сегменті помітно зросла через сезонне скорочення асортименту фруктів та ягід від місцевих виробників, що також надає позитивну підтримку цінам.
Додамо, що зараз яблука в Україні реалізуються в середньому на 36% дорожче, ніж на початку жовтня 2023 року. Варто зазначити, що з похолоданням більшість українських садівників ухвалили рішення — основний обсяг яблук закладати на зберігання, тому вільні обсяги яблука на ринку значно зменшилися, що теж підтримало відпускні ціни на ці фрукти.
Якщо розглядати ситуацію на внутрішньому ринку яблук порівняно з іншими країнами регіону моніторингу проекту, то саме в Україні на сьогоднішній день ці фрукти пропонуються за найдоступнішими цінами. Саме цей факт не виключає й зміцнення позитивних цінових тенденцій у цьому сегменті на українському ринку.
Читайте також
Реліз – 17 грудня! Прогноз урожаю та навігатор цін 2026/27
Жнива в Україні завершуються: загальний врожай наразі перевищує 56 млн т
Пшениця демонструє найгірший тиждень з червня на тлі глобального профіциту
На обговорення винесли зміни в оподаткуванні, які плануються з 2027 року
«Соєвий GPT» привів міністерство сільського господарства Південної Кореї до незруч...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом