Ціни на український ячмінь старого врожаю впали до 140 $/т в малих портах
Посівні площі під озимим ячменем під урожай 2023 р. в Україні сягнуть найнижчих позначок за останні роки – 675, 7 тис. га, у 2022р. культурою було засіяно 969 тис. га. Зниження виробництва ячменю є загальносвітовим трендом. На український ячмінь старого врожаю наразі попит майже відсутній, надалі ціни будуть знижуватися. Про це йшлося 16 травня під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР, повідомляє пресслужба.
“Виробництво ячменю в Україні за прогнозами не перевищить 6 млн тонн у поточному році. Певне зниження виробництва цієї культури є світовим трендом. Основні імпортери ячменю – Китай та Саудівська Аравія – за прогнозами скоротять закупівлі зернової. Наразі новий врожай ячменю із Франції пропонується у діапазоні 244-248 $/т на умовах FOB. У румунському порту цінники на ячмінь нового врожаю з поставкою в липні знаходяться на рівні 190-195 $/т.
Україна ще має запаси старого врожаю ячменя, індикативна ціна на який становить близько 175 $/т, але торгівля практично відсутня. За готівку старий врожай у малих річкових портах можна реалізувати за дуже низькими цінниками 140-145 $/т, що не є економічно доцільним, тому рух мінімальний. В квітні-травні торгівля ячменем завжди знижує активність”, – розповідають в аналітичному департаменті кооперативу “ПУСК”.
Ситуація на ринку ячменю може покращитись під час збору нового врожаю та пролонгації дії зернового коридору на Чорному морі. Наразі форварди на новий врожай українського ячменю не контрактуються.
Читайте також
Кабмін затвердив новий порядок формування держрезерву
Ціни на соєві боби в Чикаго зросли до рівня вересня, на тлі побоювань з приводу по...
ЄБРР готовий фінансувати розмінування сільгоспземель в Україні
Перегляд Єгиптом способів закупівлі пшениці ускладнює моніторинг за світовою торгі...
Fortior Law – Юридичний Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом