Ціни на сою та соєву олію зростають на тлі чергового зниження прогнозів урожаю в Аргентині
Представник USDA в Аргентині знизив прогноз виробництва сої у 2022/23 МР до 23,9 млн т, що буде 24-річним мінімумом, оскільки урожайність буде найнижчою за останні 50 років. Прогноз імпорту підвищено до 11 млн т, проте прогноз переробки знижено до 29,5 млн т. Нагадаємо, що у квітневому звіті USDA виробництво сої оцінили у 27 млн т, тому в травні баланс знову погіршиться.
За даними Зернової біржі Буенос-Айресу, станом на 12 квітня соя в Аргентині зібрана на 4,3% площ. Урожайність дуже неоднорідна, та складає в середньому лише 1,44 т/га. Внаслідок дефіциту вологи та високих температур в поганому або дуже поганому стані на вказану дату знаходилося 65% посівів сої у порівнянні з 15% торік.
Аргентина планує імпортувати значні обсяги сої, щоб завантажити свої переробні потужності, але цьому можуть завадити логістичні проблеми в Бразилії, де порти перевантажені експортними партіями. Від скорочення пропозицій соєвої олії та шроту з Аргентини виграють переробники США, що нарощують поставки.
За даними Національної асоціації переробників олійних культур США (NOPA), в березні обсяги переробки сої виросли у порівнянні з лютим на 12,3% з 4,5 млн т до 15-місячного максимуму 5,06 млн т.
Травневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго протягом тижня виросли на 1,5% до найвищого з березня рівня 558 $/т після того, як у березні впали на 6-7%. Водночас соєвий шрот торгується по 516 $/т, що на 7% поступається рівню початку березня.
Аналітики ANEC очікують, що внаслідок затримки завантаження суден на тлі значних обсягів поставок та логістичних проблем, у квітні експорт сої з Бразилії зменшиться до 13,8 млн т у порівнянні з 15,2 млн т у березні, що все одно перевищить 11,4 млн т квітня 2022 р, а експорт соєвого шроту виросте у порівнянні з березнем з 1,8 до 1,9 млн т.
Читайте також
Румунія збільшила площі ріпаку під урожай-2025
Інвестиції VITAGRO у 2022-24 рр досягли 50 млн дол.
Conab прогнозує рекордне виробництво зерна в Бразилії в 2024/25 МР
Війна та зміна клімату внесли корективи у зони вирощування гірчиці
Аргентина збирається вперше експортувати пшеницю до Китаю за останні 10 років
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом