Ціни на соєву та соняшникову олію в Україні падають під тиском збільшення пропозицій в ЄС

Джерело:  GrainTrade
масла

Минулого тижня ціни соєву та соняшникову олію в Україні продовжили опускатися під тиском зниження цін в ЄС та різкого зростання вартості доставки внаслідок конвенції на залізничні перевезення в напрямку західних станцій переходу і дефіциту автоцистерн, які максимально задіяні у поставках автомобільного пального з Європи.

Ціни попиту на соняшникову олію з доставкою до Румунії та Болгарії опустилися до 1700-1750 $/т DAP, а на гідратовану соєву олію з доставкою до Польщі – до 1400-1450 $/т DAP на тлі різкого збільшення пропозицій в Україні. Вартість доставки олії з України до Польщі виросла з 100 до 150 $/т, а до Румунії та Болгарії – з 150 до 200-250 $/т.

Ціни попиту на соняшникову олію на базисі FCA – завантажено в авто в Україні впали до 1200-1300 $/т, а на соєву – до 1300-1350 $/т. Проте продавці проводять незначні відвантаження в очікуванні вирішення логістичних проблем, пов’язаних з довгими чергами на пунктах переходів через складнощі з ветконтролем та дефіцитом автоцистерн, які планується залучати з країн ЄС.

На світовому ринку зберігається дефіцит рослинних олій внаслідок заборони Індонезії на експорт пальмової олії та скорочення виробництва у Південній Америці.

Липневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго вчора впали на 1% до 1828 $/т на даних про скорочення обсягу переробки сої у США в квітні до 4,62 млн т у порівнянні з 4,8-4,9 млн т у лютому та березні, хоча аналітики прогнозували його на рівні 4,7 млн т.

Китай у квітні скоротив у порівнянні з березнем імпорт сої з 9,82 до 8,87 млн т (12,06 млн т у квітні 2021 р), проте поступове відновлення торговельної активності посилить попит на сою в країні, що підтримає котирування на сою у США.

На тлі блокування портів в Україні ціни на російську соняшникову олію залишаються на високому рівні 1850-2000 $/т FOB, проте основні трейдери відмовляються купувати російську продукцію через санкції та проблеми з валютними розрахунками.

Котирування на пальмову олію залишаються на рівні 6400 рінггитів/т або 1455 $/т. Але подальше подорожчання нафти сприятиме зростанню цін цього тижня.

Позначки:, , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox