Ціни на соєву олію впали, але на пальмову та соняшникову залишаються високими

соя соевое масло

Сподівання на успішні переговори між Україною та росією додали оптимізму товарним ринкам на початку тижня. З понеділка дещо знизилися ціни на нафту, а з вівторка за ними опустилися й котирування на рослинні олії.

Проте пізніше з’ясувалося, що росія не планує зупиняти війну, тому вчора травневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській ICE Futures виросли на 3% до 113,5 $/барель, а на нафту WTI на нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) – на 3,5% до 107,8 $/барель. Проте сьогодні падіння відновилося і ф’ючерси торгуються по 108 $/барель та 101,6 $/барель відповідно.

Ціни опускаються по мірі посилення тиску на росію, що має унеможливити поставки російської нафти на світовий ринок та розрахунки за неї внаслідок санкцій. Наразі дисконт на російську нафту марки urals вже перевищує 30 $/барель і надалі він збільшуватиметься.

Протягом останнього тижня травневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії, які зазвичай чутливо реагують на нафтові котирування, залишалися стабільними на рівні 6000 рінггитів/т, але вчора опустилися на 1,5% до 5930 рінггитів/т або 1410 $/т.

Дозвіл росії на вихід іноземних кораблів із заблокованих портів України може призвести до збільшення пропозицій соняшникової олії. На цій новині дещо знизилися ціни на соєву олію, яка залишається найдоступнішою на світовому ринку.

Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго з понеділка впали на 3,5% до 1592 $/т, втративши за тиждень 5,2%.

Подальше блокування українських портів посилить дефіцит соняшникової олії, а рішення росїі обмежити експорт соняшникової олії призведе до подальшого зростання цін на неї.

Світові ціни попиту на соняшникову олію після тимчасового зниження до 1900 $/т FOB цього тижня знову перевищили 2000 $/т FOB для поставок у квітні – травні та, імовірно, залишатимуться на такому високому рівні ще довго, оскільки площі сівби соняшника в Україні внаслідок бойових дій на півдні та сході зменшаться на 20-25%, що призведе до дефіциту соняшникової олії в наступному сезоні.

Тому цивілізований світ має зупинити російську агресію шляхом максимального бойкотування торгівлі з окупантом, а також економічної блокади, щоб росіяни, 86% яких підтримує братовбивчу війну, опинилися перед вибором – або продовження бойових дій, або злидні та забуття.

 

GrainTrade

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!