Ціни на соняшник в Україні знизились після атаки на танкер з олією

Джерело:  Latifundist
гривня

Ціни на соняшник в Україні почали знижуватися. Після атак на танкери та стрибка фрахтових ставок, переробники намагаються перекласти додаткові витрати на закупівельні ціни, говорить Сергій Репецький, партнер Sunstone Brokers в коментарі Latifundist.com.

«Ціни на олію всередині країни знижуються. Фермеру дають на 500 грн менше, ніж тиждень тому — і це тільки початок. Якщо фермер погодиться, далі будуть опускати ще, тому що ці 500 грн не компенсують повністю росту фрахтових ставок і падіння цін на світових ринках», — каже Репецький.

Він зазначає, що заводи намагаються законтрактувати обсяги щонайменше до Різдва, після чого очікується пауза. При цьому на світових ринках ціна на січневу українську олію теж просіла: п’ятничні торги в Індії показали мінус $17 до рівнів початку тижня.

Після атаки на судно VIVA з українською соняшниковою олією окремі судновласники останніми днями стали обережніше ставитися до заходу в українські порти, говорить Репецький.

У кількох випадках, за його словами, фрахт зростав на 20–50%.

«Судновласник, який спершу погодився, зрештою відмовився від заходу, попри укладену домовленість. Це свідчить про підвищену чутливість саме в сегменті наливних вантажів», — зазначає Репецький.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!