Ціни на пальмову олію падають на тлі очікувань зниження попиту
Ціни на пальмову олію знизилися, чому сприяли очікування зниження попиту через конфлікт на Близькому Сході, йдеться в аналітичній записці аналітиків Phillip Capital. Контракт на деривативи на біржі Bursa Malaysia з постачанням у червні закрився на 41 рингіт нижче, на рівні 4496 рингіт за тонну. Тим часом, експорт пальмової олії з Малайзії в період з 1 по 25 березня, за оцінками, зріс на 51% порівняно з попереднім місяцем і становитиме 1 389 549 метричних тонн, повідомила компанія AmSpec Agri Malaysia, що займається оцінкою вантажів.
У середу ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії впали до найнижчого рівня за два тижні, йдучи за зниженням цін на нафту і падінням цін на нафту в Даляні, а невизначеність щодо перспектив деескалації конфлікту на Близькому Сході посилила тиск.
Еталонний контракт на пальмову олію FCPO1 з поставкою в червні на біржі Bursa Malaysia Derivatives Exchange завершив торги зниженням на 41 рингіт, або на 0,9%, до 4496 рингітів (1134,78 долара США) за метричну тонну.
Зниження цін на нафту і падіння цін на олію в Даляні чинили тиск на ринок пальмової олії, оскільки настрої, як і раніше, значною мірою визначаються нафтою, а не фундаментальними факторами, заявив Парамалінгам Супраманіам, директор брокерської компанії Pelindung Bestari із Селангора.
«Все залежить від настроїв на ринку нафти і переговорів щодо припинення війни між Іраном і США, які тривають», — додав Супраманіам.
Ціни на нафту впали приблизно на 4% після повідомлень про те, що США направили Ірану пропозицію з 15 пунктів, спрямовану на припинення війни на Близькому Сході, що підвищило ймовірність припинення вогню, яке могло б пом’якшити перебої у постачанні в регіоні.
Зниження цін на ф’ючерси на нафту робить пальмову олію менш привабливим варіантом сировини для біодизелю.
Слабкий попит також чинив тиск на ціни: індійські олійно-переробні заводи скоротили закупівлі пальмової, соєвої та соняшникової олії, розраховуючи на те, що викликане війною в Ірані зростання цін не триватиме довго, повідомили агентству Reuters представники галузі.
Найбільш активний контракт на соєву олію в Даляні впав на 0,67%, а контракт на пальмову олію CPO1 подешевшав на 1,74%. Ціни на соєву олію на товарній біржі Чикаго знизилися на 0,09%.
Ціни на пальмове масло йдуть за динамікою цін конкуруючих харчових олій, оскільки воно бореться за частку на світовому ринку рослинних олій.
За оцінками експертів з оцінки вантажів, експорт малазійської пальмової продукції з 1 по 25 березня зріс на 38,4–50,6% порівняно з попереднім місяцем.
Рингіт ослаб на 0,23% по відношенню до долара, що зробило цей товар трохи дешевшим для покупців, які мають іноземну валюту.
Читайте також
BLACK SEA GRAIN. KYIV: реєстрація зі зниженим тарифом до 31 березня!
Ефіопія запускає національну програму відновлення виробництва сорго
Експерт УкрАгроКонсалт виступить на конференції «В одному полі» від ПУМБ
Ринок ріпаку Румунії входить у фазу високої врожайності та цінової корекції
Втрати аграріїв склали $200 млн через мита на сою та ріпак — ACC
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом