Ціни на пальмову олію зростуть на 4% у 2024 році через активний попит на біодизель та стагнацію виробництва
Очікується, що ціни на сиру пальмову олію в Малайзії (CPO) зростуть у 2024 році, оскільки стагнація виробництва, незважаючи на зростання попиту на біодизельне паливо, компенсує вплив збільшення виробництва конкуруючих олій, показало опитування Reuters.
Базові ціни на пальмову олію FCPOc3 становитимуть у середньому 3950 рінггітів ($837,93) за метричну тонну в 2024 році, що на 4,06% більше, ніж у 2023 році, відповідно до середньої оцінки 18 аналітиків та учасників галузі. Минулого року середні ціни впали на 23%.
“Ключовим фактором, який вплине на ціну CPO цього року, є реалізація мандата на біодизельне паливо B35 в Індонезії, що, як очікується, обмежить світові постачання пальмової олії на експортний ринок”, – сказав Ахмад Парвіз Гулам Кадір, генеральний директор Малайзійської Ради з пальмовій олії.
Індонезійська асоціація пальмової олії (GAPKI) повідомила, що експорт індонезійської пальмової олії цього року скоротиться приблизно на 4% і становитиме близько 29 мільйонів метричних тонн, оскільки внутрішнє споживання зростає з обов’язковим додаванням 35% біодизельного палива на основі пальмової олії.
СТАГНАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА
Очікується, що посушлива погода Ель-Ніньйо, яка розпочалася у другій половині 2023 року, практично не вплине на виробництво провідних виробників Індонезії та Малайзії.
Згідно з опитуванням, виробництво CPO у найбільшому у світі виробнику Індонезії, за прогнозами, зросте на 0,6% до 48,87 млн тонн цього року.
“Ель-Ніньйо торкнувся, можливо, лише 10-15% районів виробництва пальмової олії в Індонезії, тому я думаю, що вплив на виробництво мінімальний”, – сказав Фадхіл Хасан, представник GAPKI, додавши, що очікуваний обсяг виробництва CPO зросте приблизно на 4 % до 50,92 млн. тонн.
Тим часом, виробництво в Малайзії оцінюється в 18,75 млн. тонн, що на 1% більше, ніж минулого року, оскільки ситуація з робочою силою в другому за величиною виробники у світі покращується.
“Нестача робочої сили, як і раніше, є серйозною проблемою, але вона стала менш вираженою. В результаті компанії стають більш схильними вносити добрива, що зазвичай із запізненням підвищує продуктивність”, – сказав Джуліан Конвей Макгілл, економіст Glenauk Economics.
КОНКУРУЮЧІ ОЛІЇ
Пальмова олія конкурує з соєвою, соняшниковою та ріпаковою оліями. Збільшення поставок соєвої олії, особливо з Південної Америки, може скласти серйозну конкуренцію пальмовій олії у 2024 році.
Попит на пальмову олію може ослабнути в першому півріччі, оскільки очікується, що премія soyoil за пальмову олію знизиться через збільшення обсягів подрібнення бобів, а постачання до Південної Америки, як очікується, збільшаться на 11%, сказала Адітья Джеріпотула з Global Commodity Research.
Заміна іншими оліями, ймовірно, призведе до зниження світового попиту на пальмову олію, зокрема з боку промисловості, на 2-3%, додав Джеріпотула.
Попит з боку Європейського союзу також може бути обмежений новим законом, спрямованим на захист лісів, який передбачає суворе регулювання продажу товарів, пов’язаних із вирубкою лісів, сказав трейдер, що базується в Нью-Делі з глобального торгового дому.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом