Ціни на пальмову олію залишаються низькими внаслідок скорочення експорту, що обмежує зростання цін на соєву та соняшникову олію

Джерело:  GrainTrade
пальмова олія

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії протягом тижня торгуються на низькому рівні, і можуть ще більше подешевшати на тлі скорочення експорту. Це посилює тиск на котирування соєвої та соняшникової олії.

За 1-15 травня Малайзія скоротила у порівнянні з аналогічним періодом квітня експорт продуктів з пальмової олії на 5,2% до 600,8 тис т за даними сюрвейєра Intertek Testing Services, а за оцінками компанії Societe Generale de Surveillance (SGS) – до 427 тис т.

Липневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії у п’ятницю виросли на 2,3% до 3892 рінгитів/т або 831 $/т (+0,7% за два тижні) на тлі зростання цін на нафту.

На біржі в Даляні контракти на пальмову олію виросли на 0,37%, на соєву – на 0,54%.

Уряд Малайзії залишив на червень експортне мито на сиру пальмову олію на рівні 8%, але знизив базову ціну з 4273,93 рінгитів/т у травні до 3956,06 рінгитів/т або 845,13 $/т у червні, що сприятиме зниженню експортних цін.

Липневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго у четвер та п’ятницю виросли на 3,7% до 995 $/т (+1,8% за тиждень, +4,8% за два тижні). Але загалом за місяць вони знизилися на 0,9% на тлі скорочення переробки у США у квітні та прискорення збирання сої в Аргентині.

За даними Trading Economics, за тиждень середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям виросла на 0,8% до 856 $/т (-1,4% за місяць), зокрема в Україні – на 10 $/т до  810-820 $/т з доставкою до портів Чорного моря завдяки скороченню пропозицій. Ціни з доставкою до ЄС стабілізуються, оскільки на ринок продовжує надходити ріпакова та соєва олія.

Аналітики Reuters вважають, що протягом місяця пальмова олія торгуватиметься в межах 3787-3857 рінгитів/т, якщо не буде значного стрибка цін на нафту.

Липневі ф’ючерси на нафту марки Brent за тиждень виросли на 1,4% після атак російських нафтобаз та НПЗ українськими БПЛА, а також на очікуваннях активізації попиту з боку Китаю на тлі запланованого викупу у девелоперів частини недобудованої нерухомості задля уникнення їх банкрутства.

Загибель президенту Ірану може знизити спекулятивний вплив на нафтові котирування, оскільки до виборів нового президента активність іранських проксі у Червоному морі знизиться. Днями хусити пошкодили у Червоному морі танкер, який перевозив нафту з рф до Китаю.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!