Ціни на озиму пшеницю досягли 9-річного максимуму через загострення між Україною та Росією

доллар
UkrAgroConsult

Автори статей:

Ф’ючерси на тверду червону озиму пшеницю піднялися в Чикаго до дев’ятирічного максимуму, оскільки ескалація напруженості між Росією та Україною викликала побоювання з приводу збоїв у торгових потоках у Чорному морі, що може призвести до подальшого зростання цін на продукти харчування в усьому світі, повідомляє УкрАгроКонсалт з посиланням на  Bloomberg.

Україна є потужним виробником сільськогосподарської продукції, на частку якої припадає 1/4 світової торгівлі пшеницею та 1/5 частина продажу кукурудзи. Будь-які збої в постачанні можуть призвести до зростання цін на основні продукти харчування в той час, коли світові ціни на продовольство вже досягли десятирічного максимуму на тлі високого попиту та скорочення запасів.

Країна перейшла до оголошення загальнонаціонального надзвичайного стану після визнання Москвою двох самопроголошених регіонів. Це дозволило українській владі запровадити обмеження на пересування та засоби масової інформації на 30 днів. Європа, США та Великобританія входять до числа тих, хто вводить санкції проти Росії за її дії, хоча їхнє вузьке охоплення викликало обмежену реакцію ринку.

Ф’ючерси на тверду червону пшеницю озиму зросли на 2,3% до 9,0725 дол. за бушель, що є найвищим показником з грудня 2012 р. Кукурудза зросла на 0,3% до $6,7425 за бушель.

За даними USDA, криза, що продовжується, спонукала світових імпортерів шукати альтернативні джерела поставок.

За даними УкрАгроКонсалт, поки що судноплавство з Чорного та Азовського морів – ключового вузла для експорту українського та російського врожаю – триває у звичайному режимі. Темпи виробництва в Україні відповідають торішньому рекордному врожаю, хоч попит на свіжі продукти знизився.

Інші ключові культури, такі як соя та рослинні олії, також близькі до багаторічних максимумів, що спонукало Індикатор спотових цін на сільськогосподарську продукцію від Bloomberg до рекордно високого рівня.

За даними USDA, криза, що продовжується, спонукала світових імпортерів шукати альтернативні джерела поставок.

Детальна інформація щодо експорту зернових культур та продуктів їх переробки, балансів попиту та пропозиції, цінових тенденцій, стану посівів та перебігу збиральної/посівної кампанії в країнах Чорноморського регіону, доступна передплатникам аналітичного звіту «AGRI PRICE MENTOR» від УкрАгроКонсалт.

Отримати зразок звіту, а також оформити передплату можна тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агро ринку України та Чорноморського регіону.

 

УкрАгроКонсалт

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!