Ціни на кукурудзу опускаються на тлі планів Китаю про купівлю бразильського зерна

Джерело:  GrainTrade
кукуруза доллар

Липневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго з початку тижня впали на 3,2% до 300 $/т, а червневі на кукурудзу в Парижі – на 4,6% до 347,75 €/т або 371,4 $/т на новинах про підписання угоди між Китаєм та Бразиліє про поставки кукурудзи, даних про прискорення сівби у США та кроках для розблокування експорту з портів України.

За тиждень у США засіяли кукурудзою ще 23% площ, і загалом на 22 травня вже засіяно 72% у порівнянні з 89% торік та 79% в середньому за 5 років. Рясні дощі, які пройшли на Середньому Заході США, покращають запаси ґрунтової вологи та стан посівів.

Експорт кукурудзи з США за тиждень збільшився на 70% до 1,7 млн т, а загалом у сезоні сягнув 40,8 млн т.

Китай уклав фітосанітарну угоду, яка дозволить йому вже з вересня імпортувати кукурудзу з Бразилії, проте для цього будуть потрібні ще деякі узгодження. Цей крок пов’язаний з блокуванням експорту з України, та негативно вплине на поставки кукурудзи як з України, так і з США у новому сезоні.

Бразилія вже почала збирання кукурудзи другого врожаю, і у травні планує експортувати 1,25 млн т.

Червневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу в Чикаго з понеділка впали на 1% до 341,25 $/т.

Ринки слідкують за кроками, які робляться для створення експортних коридорів з метою вивезення зерна з портів України, проте росія вимагає зняття санкцій в обмін на пропуск кораблів.

В Україні на 19 травня кукурудзою засіяно 4,3 млн га із запланованих 4,85 млн га, що значно поступається торішнім 5,47 млн га.

В поточному сезоні ЄС активно імпортує кукурудзу,насамперед завдяки збільшенню поставок з України через західні кордони. Станом на 22 травня Євросоюз імпортував 14,66 млн т кукурудзи (при прогнозі 15 млн т), що на 1,02 млн т випереджає торішні темпи.

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox