Ціни на корми у В’єтнамі можуть зрости ще на 3–5% до кінця року
Ціни на корми для тварин у В’єтнамі до кінця 2026 року можуть зрости ще на 3–5% через подорожчання імпортної сировини та логістики. Такий прогноз оприлюднило Міністерство сільського господарства та охорони навколишнього середовища країни.
Основний тиск на собівартість створюють геополітична напруженість на Близькому Сході та перебої з морськими перевезеннями через Червоне море й Ормузьку протоку. Це призводить до зростання вартості фрахту і страхування, а також подовження логістичних маршрутів для імпортної сировини.
В’єтнамські виробники кормів уже почали перекладати частину додаткових витрат на покупців. Ціни на готові корми були підвищені на $4–11/т, щоб частково компенсувати зростання виробничої собівартості.
За оцінкою Асоціації птахівництва В’єтнаму, світові ціни на кормову сировину протягом останніх місяців зросли на 10–15%. У разі збереження нинішніх тенденцій подорожчання може сягнути 20–25%, що створюватиме додатковий тиск на виробників м’яса, яєць та іншої тваринницької продукції.
Водночас ризику фізичного дефіциту кормів у В’єтнамі наразі немає. Міністерство зазначає, що внутрішня пропозиція залишається достатньою, тому головним ризиком для галузі до кінця року буде не доступність продукції, а подальше зростання її вартості.
Читайте також
Дунайські порти, залізниця та авто можуть взяти 75% вантажів, що йшли морем
Індія може отримати найслабший мусон з 2009 року
Україна збільшила імпорт тракторів до $507,5 млн
Болгарія перевірятиме на пестициди всі партії соняшнику з України
Світові ціни на добрива залишатимуться високими до 2028 року — CoBank
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом