Через війну попит на бджолиний віск різко зріс

Джерело:  Kurkul.com
воск

За останні декілька місяців в Україні різко збільшився попит на бджолиний віск. Про це Kurkul.com повідомив бджоляр та співзасновник ТМ «Знатний мед» Валерій Курейко.

За даними,  на сьогодні за обсягами продажу віск вийшов на перше місце  серед інших продуктів бджільництва (перга, пилок, прополіс, та ін.).  Серед основних причин — потреби воску для виготовлення так званих «окопних» свічок, а також його застосування для різного роду процедур  у народній медицині.

«Обсяг бджолиного воску, що виробляється в Україні, можна оцінювати у 70-80 тис. тонн на рік. З них не менше половини зазвичай йшло на виготовлення вощини. Відповідно, близько 35-40 тис. тонн могли надходити у вільний продаж», — зазначив Валерій Курейко.

Фахівець наголошує, що цього року, через війну, не у всіх бджолярів була можливість ефективно організувати роботу пасіки, щоб бджоли відбудували нові рамки, а також провести роботу по відбракуванню та переробці старих сотів, з метою здачі воску закупівельникам.

«Тому наявного воску може бути недостатньо для задоволення зростаючого попиту. Не дивно, що практично щомісяця ціни на віск зростають, в середньому, на 10-15%», — підсумував бджоляр.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox