Через підрив Каховської ГЕС відбудеться заболочення осушених земель

Через підрив Каховської ГЕС відбудеться заболочення осушених земель нижньої течії Дніпра, деградація ґрунтів внаслідок змивання припливною хвилею, замулення, вітрової ерозії з часом.
Про це йдеться в матеріалі «Що чекає Південь України після руйнування Каховського водосховища» на Kurkul.com.
На частині земель можливе опустелювання, руйнування рослинного покриву. Також внаслідок затоплення загине частина деревної рослинності, що стримувала явища ерозії берегів та поширення ярів і балок.
Також прорив дамби зробить неможливим обробіток зрошуваних територій. І не лише на Херсонщині, а й на Криворіжжі, адже Південне водосховище біля Кривого Рогу наповнювалось з Дніпра через один з каналів.
Під загрозою затоплення опинилися до 80 населених пунктів. Ефект скорочення оброблюваних площ та зниження урожайності скоріше за все буде тривалим.
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: останній тиждень реєстрації за Раннім тарифом!
Аграрії не поспішають контрактувати новий врожай кукурудзи через низькі ціни
Міжнародні компанії готові інвестувати у збільшення виробництва органічної сої в У...
У Британії заявили про прорив у вивченні геному картоплі
МХП вивів на ринок лінійку рідких комплексних добрив
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом