Британські літаки можуть стежити за безпекою експорту зерна з українських портів – Воллес

Джерело:  Укрінформ
Британські літаки могли б гарантувати безпеку судноплавних маршрутів для доставки зерна з українських портів, якби росія їх розблокувала, заявив у середу міністр оборони країни Бен Воллес.

Як передає Sky News, Воллес сказав журналістам на саміті НАТО в Мадриді, що літаки Rivet Joint або P8 Poseidon могли б патрулювати райони Чорного моря, якщо буде досягнуто відповідна домовленість щодо проходу суден із зерном.

За його словами, «турки якраз намагаються разом з ООН обговорити з росіянами деталі, як це зробити».

Він підкреслив, що йдеться саме про вивезення українського зерна з України, а не «щоб дозволити російським кораблям вийти з Чорного моря з краденим зерном».

«Велика Британія може супроводжувати розвідкою та спостереженням, – додав міністр. – Ми можемо допомогти, залучивши Rivet Joint, P8 у південній частині Чорного моря для захисту».

Водночас Лондон не посилатиме свій флот у Чорне море, оскільки Туреччина заблокувала прохід будь-яких військових кораблів через протоки Дарданелли і Босфор.

«Ми не збираємося посилати наші кораблі в Чорне море, бо це означало б, що ми просимо турків зняти блокаду з іноземних військових кораблів», – сказав він.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox