Бразилія стане лідером світового експорту курятини у 2025 році
Міністерство сільського господарства США прогнозує помітне зростання світового експорту курятини на 2% у 2025 році, що перерве дворічний період стагнації рівня експорту. Очікується, що це зростання досягне історичного показника 13,8 млн тонн, і в основному воно буде зумовлене Бразилією, яка зміцнила свої позиції на світовому ринку, часто за рахунок Сполучених Штатів та Європейського союзу. Низка факторів — нижчі виробничі витрати, різноманітна пропозиція продукції, сильна експортна спрямованість та відсутність основних захворювань свійської птиці ставлять Бразилію у сильну позицію лідера щодо розширення експорту.
Контроль захворювань залишається важливим фактором. Комерційний сектор птахівництва Бразилії зумів залишитися вільним від високопатогенного пташиного грипу (HPAI), захворювання, яке нещодавно вплинуло на ринки США та ЄС. У Бразилії HPAI торкнувся тільки диких птахів та свійських тварин, тому торгові обмеження не торкнулися комерційних птахівницьких операцій. Таїланд, ще одна країна, яка знаходиться на шляху до зростання експорту, також зберегла свій статус вільної від HPAI країни з 2009 року. Навпаки, хоча останні спалахи HPAI у США та ЄС мінімально вплинули на виробництво, вони призвели до обмежень експорту на ключових ринках, що вплинуло на потенціал зростання.
Конкурентна перевага Бразилії також полягає у її структурі витрат. Будучи провідним виробником кукурудзяного та соєвого борошна, основних інгредієнтів кормів для птиці, Бразилія виграє від нижчих витрат на корми, ніж інші великі експортери, включаючи США. Крім того, витрати на робочу силу в Бразилії нижчі, що дозволяє встановлювати конкурентоспроможні ціни, особливо на трудомісткі продукти, такі як м’ясо без кісток, популярне на багатьох ринках. Для порівняння, виробничі витрати в США залишаються високими, при цьому значна частина експорту обмежується замороженими стегенцями, часто з кістками, які задовольняють менший попит на міжнародних ринках, орієнтованих на різноманітність та особливі стандарти приготування.
Адаптивність Бразилії у пропозиції різноманітного асортименту продукції, включаючи такі товари, як цілі птахи, безкісткове та приготовлене м’ясо, дозволила їй вийти на нові ринки з особливими потребами. Такий рівень різноманітності продукції дозволив Бразилії розширитися, навіть попри зростання внутрішнього попиту різні частини птиці. З іншого боку, залежність американської птахівничої галузі від м’яса грудки для внутрішнього ринку обмежує її гнучкість у світовому експорті, а різні міжнародні ринки висувають особливі вимоги, включаючи релігійні практики забою, які створюють додаткові проблеми для постачальників із США.
Міністерство сільського господарства США прогнозує зростання експорту бразильської курки на 2% у 2025 році, що становитиме додаткові 100 000 тонн. Тим часом очікується, що в США зростання становитиме лише 1%, або 40 000 тонн, оскільки країна долатиме ринкові обмеження. Сильні позиції Бразилії сприятимуть зростанню в таких країнах, як Мексика, Саудівська Аравія, Сінгапур, ОАЕ та Великобританія. Оскільки більшість цих країн не є основними ринками для американського птаха, Бразилія готова збільшити свою частку на ринку та зміцнити свої позиції як світовий постачальник.
Читайте також
Румунія. Експорт соняшника може впасти більш ніж на 50% у 2024/25
Кабмін схвалив законопроєкт про перевезення швидкопсувних продуктів автомобільним ...
Спекулятивне зростання цін на рослинні олії продовжується на прогнозах скорочення ...
Врожай зерна в НІБУЛОНі цьогоріч на 100 тис. більший за минулорічний
Вірменія шукає альтернативу російській пшениці
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом