Бобові стали трендом воєнної посівної в Україні

Джерело:  УкрАгроКонсалт

Війна в Україні внесла корективи у сівозміни фермерів. Під час воєнного стану аграрії все частіше додавали у сівозміну бобові культури. Як правило, вибір падав на горох – ця скоростигла культура дає змогу отримати  врожай за відносно невеликих витрат на добрива, насіння та засоби захисту рослин. Також бобові виступають джерелом рослинного білка, що є привабливим з огляду продовольчої безпеки. Тож чимало українських фермерів збільшили посіви бобових, або ж посіяли їх вперше. На жаль, частина  агровиробників не змогли посіяти горох через окупацію. В результаті в Україні було посіяно 124 тис. га гороху, посівні площі культури склали 50% до минулорічних показників через війну.

На відміну від гороху, збільшити площі нуту могли лише ті фермери, які мали відповідний запас насіння. Посівні площі нуту складають близько 5,3 тис. га. Через брак насіння в Україні посіяли обмаль сочевиці, близько тисячі гектарів. Щодо квасолі, її також посіяли дуже мало – близько 40 тис. га.

Зацікавленість до українських бобових зростає на тлі проблем з їх вирощуванням у Канаді. Виробники в Західній Канаді сподіваються оговтатися від руйнівної посухи 2021 року, коли врожайність гороху та сочевиці впала на 44%, а нуту – на 42%, що є рекордним за останнє десятиріччя. В результаті Канада скоротила посівні площі бобових на 4-32% в залежності від культури.

Про тенденції на глобальному ринку бобових дізнавайтеся більше під час час Agro&Food Security Forum. Grains, Oilseeds, Pulses.

Перший день форуму буде присвячено діловій поїздці до найбільших польських портів Гдиня та Гданськ.

Золоті спонсори  Agro&Food Security Forum. Grains, Oilseeds, Pulses – польський порт Гдиня  та ÖZPOLAT MAKINA, золотий торговельний спонсор – MKM Trade, спонсорами є CME Group та Агропромислова Група Арніĸа.

З нами вже 15 країн, список учасників – за посиланням.

ДОЛУЧАЙТЕСЬ!

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox